Новини

Чому не вмикається кондиціонер: основні причини та можливі несправності

Побутовий кондиціонер, як і будь-яка інша побутова техніка може перестати працювати. Що може статися? Ось декілька найімовірніших причин можливої поломки кондиціонеру.

Чому кондиціонер поламався?

Не вдається увімкнути кондиціонер? До того, як викликати майстра, варто перевірити наявність енергопостачання. Не зайвим буде спробувати підключити в розетку ще якийсь прилад, перевірити вилку та зовнішню цілісність електричного кабелю. Якщо кондиціонер під’єднаний  до окремої лінії на електричному щитку, вимкніть та знов ввімкніть тумблер. Якщо пристрій все ще не працює, доведеться звертатися до професіоналів. А поки вони їдуть, проаналізуємо, що могло піти не так?

Непрофесійний монтаж – це може статись, якщо бажаючи зекономити, користувачі встановлюють складну техніку своїми силами, орієнтуючись, переважно, на відео з Інтерету.

Помилки при виборі пристрою – наприклад обрано дешеву модель низької потужності для великого приміщення. В такому випадку обладнання весь час працює на повну потужність та швидко виходить з ладу.

Засмічення фільтрів призводить до потрапляння пилу та забруднень всередину пристрою та їх осіданню на внутрішніх комплектуючих кондиціонеру. Аби уникнути проблеми, варто не забувати про своєчасну чистку кондиціонеру.

Витік холодоагента (фреону) – вірогідність такої поломки не надто висока, а виключити її допоможе періодична дозаправка фреону.

Використання кондиціонера коли мороз надворі також може призвести до блокування запуску системи. Це станеться за умов, коли температура зовні нижче, ніж допускається інструкцією. Загалом, це взагалі не поломка, а лише захист системи.

Проблема у пульті дистанційного керування – для перевірки можна спробувати включити пристрій, не використовуючи пульт, кнопкою на панелі. Подивіться на рідкокристалічний дисплей. Якщо він не вмикається, перевірте  напругу чи шукайте причину у платі внутрішнього блоку.

Розбираємось з помилками

Якщо індикатор працює, але спліт-система не працює або працює з перебоями, можливо справа у помилці, код якої з’являється на пульті. Серед найбільш поширених:

  • перегрів;
  • спрацьовування датчиків в холодильному контурі;
  • надмірне споживання струму.

Не можна виключати поломки у модулі керування, в якому може будь-що вийти з ладу, від перегоряння запобіжника до варистора. Плату керування відновити досить складно, отже її, найчастіше, просто міняють на нову. Такий ремонт повинен виконувати лише професіонал.

А от, якщо кондиціонер не охолоджує, можуть бути проблеми з опціями термостату. Можливо, пристрій працював на осушення? Перевірте, чи все гаразд з налаштуваннями. Зовнішній блок також не ввімкнеться, якщо він надто засмічений брудом та пилом. Не менш різноманітні причини, що провокують поломку компресора. Окрім вище наведених варіантів (засмічення, перегрів), збій в його роботі може викликати і надлишок холодоагенту. В такому випадку варто перевірити тиск у системі циркуляції та відкачати надлишок.

Ще одна з поширених причин, які перешкоджають роботі кондиціонера – проблеми з вентилятором. Причина криється у неправильних налаштуваннях або ж – проблемах з обмоткою двигуна. Взимку роботі вентилятора може перешкоджати накопичення криги на його лопатях.

Як ви могли переконатися, причин поломок вентилятора існує величезна кількість. А от запобігти їх виникненню допоможе своєчасне професійне обслуговування та профілактичні заходи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *