Без категорії

Чи достатньо кондиціонера для обігріву невеликого офісу?

Для обігріву невеликого офісу цілком достатньо кондиціонеру, проте його потрібно правильно обрати. Ми у BNclimate хочемо детальніше розповісти про їх різновиди та особливості використання саме для офісних приміщень.

  • Мобільні кондиціонери (моноблоки). У великих містах на центральних вулицях заборонено встановлювати на фасадах зовнішні блоки від кондиціонерів. У деяких випадках бізнес центри мають велику площу скління, що також перешкоджає встановленню будь-якого навісного обладнання. Крім того, більшість офісів орендуються, а значить, установка повноцінної спліт-системи небажана. У всіх цих випадках виручать мобільні кондиціонери. Вони добре справляються з охолодженням. Сучасні моделі мають привабливий дизайн та оснащені функцією автоматичного випаровування конденсату. Єдиний недолік – їх необхідно розташовувати біля вікна для відведення гарячого повітря за допомогою гнучкого гофро-шлангу.
  • Спліт-системи. Для невеликих та середніх офісів, з площею від 20 до квадратів з можливістю встановлення зовнішнього блоку рекомендуємо спліт-системи. Їх буде цілком достатньо. В офісі кондиціонер повинен бути досить потужним, і бажано, щоб він створював м’який та рівномірний потік, що допоможе уникнути простудних захворювань у співробітників, які опинилися поблизу. Внутрішній блок може бути у стандартному виконанні або дизайнерським. Зовнішній краще вибирати з інверторним компресором, що забезпечить економне споживання енергії та триваліший термін служби обладнання.
  • Мульти спліт-системи. Це варіант для великих офісів, коли потрібно встановити кондиціонери одразу в кількох приміщеннях. Є один зовнішній блок і кілька внутрішніх (до 6-8), які за способом виконання та розташування можуть бути стельовими, підлоговими, канальними, касетними та традиційними – настінними.
  • Мультизональні VRF-системи. Для найбільших компаній, що займають одночасно кілька поверхів, а також для тих будівель, де заборонено встановлення зовнішніх блоків, можуть підійти VRF-системи. Вони належать до напівпромислових кондиціонерів та включають безліч внутрішніх блоків (до 70), пов’язаних між собою двома або трьома фреоновими трасами. При цьому всі приміщення можна кондиціонувати по-різному. Одні охолоджуватимуться сильніше (наприклад, комп’ютерні зали), інші – менше (наприклад, приймальні). VRF-системи не потрібні для малих офісів. Вони підходять для великих площ, багатоповерхових будівель, та нерідко застосовуються для готелів, банків, торгових комплексів. Компресорні блоки можуть розташовуватись на даху будівлі. Внутрішні блоки також різняться за типом виконання.
  • Вентиляційні установки з функцією охолодження та обігріву. Крім кондиціонерів ви можете встановити інноваційні вентиляційні установки, здатні не тільки забезпечувати приплив і витяжку повітря, але й забезпечувати охолодження чи обігрів за допомогою вбудованого теплового насоса.

Для встановлення кондиціонерів необхідно надати фахівцям план приміщення, на основі якого буде складено проект. Потім виконується підбір обладнання, закупівля, постачання на об’єкт. І вже після цього безпосередньо монтаж.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *