Новини

Чи можна вмикати кондиціонер взимку

До сих пір багато хто вважає, що кондиціонери використовуються тільки під час літньої спеки, щоб зберігати всередині приміщень приємну прохолоду. Однак це не так. Сучасне кліматичне обладнання можна і потрібно використовувати також взимку, дотримуючись при цьому деяких запобіжних заходів. І ми у BNclimate точно знаємо, яких саме.

Спочатку кондиціонери були розраховані на охолодження і очищення повітря в приміщенні при плюсових значеннях температури повітря ззовні. Будь-яка кліматична техніка може успішно функціонувати тільки в межах строго визначеного діапазону температур зовнішнього повітря. Порушення даного обмеження призводить до того, що техніка виходить з ладу, знижується термін служби кондиціонера.

Робочий температурний діапазон

Перед включенням кліматичного пристрою спочатку необхідно уважно вивчити правила експлуатації. Практично всі моделі кондиціонерів, випущені відомими світовими брендами, підтримують режим обігріву при мінусовій температурі зовнішнього повітря. Значна частина сучасних моделей ефективно працює в інтервалі від -5 до +25 градусів. Окремі з них можуть функціонувати навіть при -10 чи -20 градусах рахунок систем підігріву дренажу та масла в компресорі.

При більш низьких температурах взимку виникають технічні проблеми: конденсат зовні застигає, в момент пуску кондиціонера компресора відбувається закипання масла, знижується тиск конденсації. Зовнішній блок пристрою і дренажна трубка покриваються крижаним панциром. Таким чином порушуються теплообмінні процеси, а ефективність нагрівання приміщення знижується.

Зимовий комплект для кондиціонеру

Буває, потрібне постійне безперебійне охолодження приміщення навіть при мінусових значеннях температури повітря зовні. Зокрема це актуально для підприємств, станцій мобільних операторів зв’язку, телекомунікаційних компаній, тощо. У цьому випадку найкращим виходом стане установка на кондиціонер або спліт-систему спеціально адаптованого устаткування. Сервісне обслуговування таких складних систем слід проводити не менше чотирьох разів на рік.

Дренажний обігрівач призначений для відведення сконденсованої рідини з кондиціонера, запобігаючи її замерзанню. Нагрівач картера компресора підтримує задану температуру масла, тим самим виключаючи можливість виникнення гідроудару внаслідок закипання холодоагенту. Сповільнювач швидкості вентилятора запобігає обмерзанню внутрішнього блоку кондиціонера за допомогою контролювання необхідної температури конденсації.

Зимовий комплект забезпечує функціонування спліт-системи в режимі охолодження до -15 градусів, а в безвітряну погоду і до -20 градусів. При необхідності діапазон можна розширити, проте дане рішення є досить дорогим і в більшості випадків невиправданим економічно.

Звісно ж, такий кондиціонер потрібно своєчасно обслуговувати. Це дозаправка спліт-системи, промивка дренажної системи, заміна змінних фільтрів у внутрішньому блоці. А також прочищення фільтруючих деталей постійного використання від пилу, тополиного пуху, інших забруднень. Ще – очищення теплообмінника внутрішнього і зовнішнього блоку, дезінфекція фільтруючих деталей та перевірка відсутності витоків і герметичності холодильного контуру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *