Новини

Чи можна встановлювати кондиціонер взимку?

Які асоціації у вас виникають зі словом “кондиціонер”? Це незамінна техніка в літню спеку, щоб охолодити повітря та зробити життя більш комфортним.  А як щодо кондиціонера взимку? Сучасні кондиціонери – не просто пристрої для контролю оптимальної температури в приміщенні. Сьогодні виробники додали ряд інших важливих параметрів в будову кондиціонерів для того, щоб у нашій оселі завжди було свіже та чисте повітря. Тож тепер кондиціонер можна використовувати цілий рік.

Навіщо кондиціонер в зимовий період?

Щоб відповісти на це запитання, розглянемо 3 основні функції кондиціонера, який пристосований до використання взимку:

  1. Обігрів повітря.

Кондиціонер здатен дуже швидко обігріти приміщення, наприклад, кімнату площею 25 кв.м. всього за 5-7 хв. Він працює за принципом теплового насосу. Для обігріву в кондиціонері не передбачений ТЕН чи інший нагрівальний пристрій, тож повітря не висушується. Кондиціонер зконструйований таким чином, що здатний поглинати тепло з навколишнього середовища навіть при низькій температурі та з допомогою вентилятора поширювати його по дому. Таким чином, пристрій може повноцінно справлятися із задачею утеплення оселі.

  1. Очищення або іонізація повітря.

В кондиціонерах також може бути присутня опція очищення повітря. Це завдання вирішується завдяки двом видам фільтрів: тонкої та грубої очистки. Фільтри очищають повітря від:

  • пилу та бруду;
  • шерсті домашніх улюбленців (що особливо актуально для алергіків);
  • неприємних запахів;
  • бактерій, вірусів та шкідливих мікроорганізмів.

Є моделі, які виконують функцію іонізації. Завдяки цьому повітря ще більше захищене від грибків, плісняви та бактерій. Коли іони в повітрі зіштовхуються з небезпечними мікроорганізмами, вони повністю їх руйнують.

  1. Зволоження повітря.

Мабуть, кожен знає про оптимальні параметри вологості – 40-60%. Проте такого показника взимку важко досягнути. Ми обігріваємо помешкання і тим самим висушуємо повітря. Це призводить до пересихання слизових оболонок, створює сприятливий клімат для життєдіяльності бактерій і загалом погано позначається на нашому самопочутті. Кондиціонер з функцією зволоження вирішить всі ці проблеми, адже його завдання – підтримувати оптимальні параметри вологості та рівномірно зволожувати увесь простір.

Отже, кондиціонер в зимовий період – потрібна та корисна річ, адже він в змозі виконувати такі важливі функції: обігрів помешкання, зволоження та очищення повітря. А це запорука комфорту, здоров’я та хорошого самопочуття.

Сучасний кондиціонер з функцією обігріву: чи дорого це?

Для того, щоб купити якісну модель кондиціонера, який не вийде з ладу навіть при температурі -20 за вікном, безшумно працює та має функції зволоження та очищення прийдеться дорого платити. Їх ціни в межах 30-40 тис.грн. Це інверторні моделі – найкращий варіант кондиціонерів,  вони гнучкі до температури на вулиці та відмінно виконують свої функції. Також ви можете підібрати й більш просту та дешевшу модель, яка стане вашим рятівником в період міжсезоння, проте її компресор не може працювати, коли на вулиці сильний мороз. Коштують такі кондиціонери 15-18 тис. грн. Завжди дивіться інструкцію виробника, саме там ви знайдете допустимий діапазон зовнішньої температури, за якої може працювати даний кондиціонер.

Щоб зрозуміти вигоду від кондиціонера, звертайте увагу на ще один важливий показник, який також є в інструкції. Це СОР – коефіцієнт, який вказує на відношення потужності до витраченої електроенергії. Найменш енергозатратні моделі із показником 5, оптимальними також вважаються значення 4 – 3,5. До прикладу, кондиціонер із значенням СОР – 4 виділяє 4 кВт тепла на 1 кВт спожитої енергії. Таким чином коефіцієнт корисної дії (ККД) в кондиціонера є вищим, ніж в електричного конвектора чи інших обігрівачів.

Вдало підібраний кондиціонер дозволить вам швидко обігріти оселю, споживаючи при цьому менше електроенергії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *