Новини

Чи шкідливий кондиціонер для здоров’я?

Значну частину нашого життя ми проводимо в замкнутому просторі: офісі, супермаркетах, квартирі або котеджі. Кліматична техніка підтримує комфортну температуру, освіжає та очищає повітря. Сучасні моделі із магазину BNclimate мають різноманітні додаткові опції.

Проте найсучасніші спліт-системи оповиті численними міфами. Їх досі вважають шкідливими та навіть небезпечними, неначе вони є джерелом хвороб і надають повітрю шкідливих властивостей. Багато страхів і навколо холодоагенту – неначе він токсичний, неекологічний та небезпечний для людини. Насправді більшість з таких заяв не мають під собою жодного підґрунтя. Небезпечною при неправильному використанні може бути навіть кавоварка. А кондиціонери створені для того, щоб зробити наше життя комфортнішим.

Розглянемо кілька основних міфів!

Кондиціонери та алергія

Кондиціонер сам собою не може викликати алергію – це лише побутова техніка. Проте якщо ви не будете своєчасно очищати фільтри, проблеми дійсно можуть виникнути. У кондиціонерах присутні фільтри механічного очищення, на яких осідає пил, сміття, шерсть та дрібні частки. Тому їх необхідно перевіряти та вимивати принаймні двічі на рік. А також – своєчасно змінювати по мірі зносу. Зазвичай фільтри грубого очищення достатньо промити проточною водою, а тонкого – замінити. У такому випадку не буде жодної алергії.

Кондиціонери та пересушене повітря

Існує думка, ніби повітря при роботі кліматичних приладів пересушується. Неначебто це пов’язано з конденсацією, яка витягує вологу з приміщення. У кондиціонерів дійсно є опція осушення повітря. Але робить він це делікатно і це лише додаткова функція, яка потрібна у занадто вологих кімнатах. Так само є й моделі із опцією зволоження, тож ви можете обирати саме те, що вам потрібно.

Кондиціонери та фреон 

Багато покупців з побоюванням ставляться до фреону. Це холодоагент, який циркулює всередині системи, такої ж як і в холодильнику. Він небезпечний лише коли знаходиться у відкритому доступі. Іноді витік дійсно може статися при розгерметизації каналів, проте фахівці легко відремонтують систему. Не варто самостійно намагатися усунути несправність та лізти до фреону руками чи будь-якими інструментами. І тоді він цілком безпечний, адже сам по собі фреон не токсичний та навіть не має різкого запаху.

Кондиціонери та застуда

Найголовніший страх людей, які купують кліматичні пристрої – застуда. Тут також є нюанси. Якщо експлуатувати систему нерозумно, то, звичайно, можна захворіти. Адже з кондиціонера всередину приміщення виходить струмінь холодного повітря і значення температур можуть суттєво відрізнятися. Перебуваючи тривалий час під таким потоком дійсно є ймовірність застудитися. Щоб такої проблеми не виникало, правильно обирайте місце для монтажу внутрішнього блоку, не встановлюйте його над ліжком, диваном чи робочим місцем. Не направляйте потік безпосередньо на себе та не створюйте занадто сильного температурного перепаду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *