Більшість свого часу людина проводить в приміщенні. Це і сон, і робота, і сімейне дозвілля. Тож важливо, щоб повітря, яким ми дихаємо, було свіжим, чистим, насиченим киснем та без бактерій і пилу.
В будинку повітря зазвичай вологе та не надто чисте. Причиною цього є потужні випаровування на кухні та у ванній кімнаті, шкідливі виділення від матеріалів в приміщеннях, вуглекислий газ, що виділяється людиною, та небезпечні продукти спалювання природного газу. Це ідеальне середовище для розмноження бактерій і грибів, для утворення цвілі та появи пилу.
Неякісне повітря призводить до поганого самопочуття, безсоння, розладів дихальної системи, алергічних реакцій, послаблення імунітету, тощо. Саме для цього потрібна вентиляція в будинку.
Природна чи примусова?
Вентиляція в будинку може бути двох типів:
- Природна. Повітря циркулює за рахунок різниці тиску зовні і всередині будівлі. Фактично, воно самостійно поступає в отвори і чим більший тиск, тим швидше нагріте повітря в приміщенні замінюється холодним з вулиці.
- Примусова чи механічна. Для того, щоб наповнити приміщення свіжим повітрям з вулиці, використовуються спеціальні технічні засоби. Так само і відпрацьоване повітря примусово витягається назовні. Використовуються вентилятори та інше обладнання.
Вентиляція повітря в різних приміщеннях
Будь-яке приміщення – це замкнутий об’єм, в якому знаходиться фіксована кількість повітря. Без зв’язку з вулицею нам його вистачить не надовго. Поступово стає душно, волого, з’являться специфічні запахи. Звичайне провітрювання не надто ефективне, особливо в спекотну пору року чи у безвітряну погоду.
- Кухня. Тут в повітря постійно надходить вологий пар з каструль і чайника, задушливі випари від раковини і мокрого посуду, запахи їжі, що готується. Газові плити випалюють кисень і виділяють оксид вуглецю та сірку. Температура повітря зростає.
- Санвузол. Тут до підвищеної вологості додається запах каналізації. На якість повітря впливає будь-що: душ, купання у ванні, прання, сушка вологої білизни, конденсат на водопровідних трубах. Як і в кухні, тут критично необхідна витяжна вентиляція. Окрім того, витяжні канали кухні і санвузла повинні бути автономні та ні яким чином не поєднуватися з іншими кімнатами, щоб уникнути перетоків. З цією ж метою в деяких багатоповерхових будинках додатково закладено окремі вентиляційні канали для парних і непарних поверхів.
- Вітальня. Зазвичай саме тут збираються компанії та гості. Окрім того, у вітальні можна тренуватися і робити вправи. Май на увазі, що кожна доросла людина виділяє від 100 до 300 Вт тепла на годину, 50-400 г вологи та 120-430 літрів вуглекислого газу на добу.
- Спальня. У спальні ми проводимо не менше 6-8 годин на добу і наше самопочуття залежить від якості відпочинку. А отже від якості повітря. Тут не має бути спекотно, душно, холодно. Якісна система вентиляції у поєднанні із кондиціонером дозволяє встановити стабільний здоровий режим.
- Дитяча кімната. Вона використовується фактично цілодобово. Діти тут грають, навчаються, сплять та пізнають світ. Важливо не лише забезпечити вентиляцію, а й зменшити так зване бактеріальне навантаження на зростаючий організм.
В каталозі BNclimate ви знайдете обладнання для облаштування систем вентиляції та кондиціонування будинків, офісів і підприємств. А наші фахівці завжди допоможуть визначитися з вибором!