Здатність фільтрувати повітря – одна із головних характеристик при виборі систем кондиціонування. Саме тому обов’язково необхідно звертати увагу, якими фільтрами комплектується те чи інше кліматичне обладнання.

Сучасні виробники пропонують широкий спектр фільтрів, що відрізняються технологією та принципом роботи. Всі вони орієнтовані на усунення із повітря будь-яких забруднень, включаючи:

 • Дрібний та крупний пил, шерсть тварин, пух, тощо;
 • Неприємні запахи та тютюновий дим;
 • Різноманітні алергени;
 • Токсичні речовини;
 • Спори плісняви, грибку, бактерії та віруси.

Окрім того, саме якість та принцип дії фільтрів зрештою визначає вартість всього кліматичного обладнання.

Види фільтрів для кондиціонерів

Всі фільтри можна поділити на кілька основних категорій:

 • Механічні. Найпростіші, для затримки часток пилу та бруду, що потрапляють у блок разом із повітрям. Більш необхідні для захисту обладнання, ніж здоров’я людини. Вони попереджають накопичення сміття на внутрішні деталях кондиціонеру, продовжуючи експлуатаційний термін обладнання. Конструктивно це система сіток, розташованих під забірником повітря.
 • Фільтри тонкої очистки. Використовуються у сучасних моделях середньої цінової категорії та вище. Затримують найдрібніші частки, на кшталт пилку та запахів. Зазвичай в них використовується активоване вугілля. Такі фільтри також називають дезодоруючими. Їх необхідно міняти раз на кілька місяців, в залежності від екології, близькості доріг, тощо.
 • Катехінові. Натуральний катехін – речовина, що добувається із листя зеленого чаю та природним чином знищує шкідливі мікроорганізми. Це нова технологія, що діє по принципу антисептика.
 • Антибактеріальні. Є кілька принципів захисту від бактерій. Деякі фільтри руйнують білкову оболонку, а інші – впливають на подразники за рахунок негативно заряджених іонів. Іонізація повітря не лише очищує його, а й попереджує поширення вірусів.
 • Плазмовий. Видаляє мікроби, пилок та інші шкідливі домішки у побутових кондиціонерах. Такі фільтри мають практично необмежений експлуатаційний термін. В основі – фото каталітичний фільтр та іонізатор.
 • Біофільтри. Синтетичні та полімерні фільтри просочуються спеціальними антибактеріальними речовинами. Працюють за тим же принципом, що катехінові.
 • Електростатичний фільтр. Унікальна розробка «Васабі» базується на використанні спеціального рослинного антисептика. Такий фільтруючий елементи затримує хвороботворчі мікроорганізми та знищує їх. Фільтр не потребує заміни та відновлює свої властивості під дією ультрафіолету.
 • Нанофільтри. Формують УФ-випромінювання, що розкладає органічні сполуки, включаючи деякі токсичні гази та запахи. Це складні конструктивно фільтри, які використовують не всі виробники. При забруднені рамку достатньо на кілька годин залишити під сонцем.

Незалежно від типу, будь-який фільтр потребує своєчасного догляду та очищення, інакше він не лише втрачає свої властивості, а й навпаки, може стати навіть шкідливим, накопичуючи та зберігаючи забрудники протягом тривалого часу.

А підібрати фільтр для кондиціонера та інші комплектуючі для кліматичного обладнання легко, звернувшись в нашу компанію BNclimate. Наші фахівці допоможуть з вибором, монтажем та обслуговуванням систем кондиціонування у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *