Новини

Фільтри в кондиціонерах

Зазвичай, купуючи кондиціонер, клієнти намагаються розібратися, які фільтри бувають в кондиціонерах, чим вони корисні, наскільки вони ефективні, та й чи потрібні вони взагалі. Спробуємо у цьому допомогти.
Перш за все, звертаємо Вашу увагу, що фільтри кондиціонера поділяються на 2 типи:
• Грубої очистки

• Тонкої очистки
Що ж таке фільтр грубої очистки. Цей тип фільтрів є в усіх сучасних кондиціонерах. Основна їх мета – це захист самого кондиціонера від пилюки та бруду. У них вигляд маленької сіточки, здатної поглинати пилюку, шерсть домашніх тварин та інші мікрочасточки розміром понад 2мкм. Зроблені такі фільтра або з пластику, або з тонкого металу. Частіше з пластику. Знаходиться такий фільтр під панелькою кондиціонера. Фільтр грубої очистки не потрібно міняти, достатньо просто його почистити. Деякі кондиціонери мають функцію самоочистки, та цього не завжди достатньо. Все ж немає нічого ефективнішого за професійну чистку кондиціонера технічними спеціалістами кліматичних компаній.
Усі інші фільтри називаються фільтрами тонкої очистки. Вони поглинають часточки менше 2 мкм.
Розглянемо детальніше найпоширеніші фільтри.
Вугільний фільтр – це фільтр з активованого вугілля. Такі фільтри ефективно усувають неприємні запахи і нейтралізують шкідливі речовини, що містяться в повітрі.
Цеолітний фільтр. Цеоліт – це дуже пористий мінерал, яке ефективно поглинає молекули шкідливих хімічних сполук, в тому числі важкі метали і т.д. У порівнянні з вугільним, фільтр цеоліту більш ефективний. Цей фільтр після промивання водою відновлює свої властивості.
Плазмовий фільтр. Під впливом напруги на електродах фільтра утворюється низькотемпературна плазма, яка взаємодіє з дрібними часточками пороху і шкідливими речовинами, руйнуючи їх структуру і надаючи їм негативний заряд. Частинки алергенів: бактерії, пилок, спори і т.д. отримавши негативний заряд, осідають на позитивно зарядженому фільтрі. Цей вид фільтрів видаляє дим і запахи.
Електростатичні фільтри, як і плазмові, засновані на використанні сил тяжіння негативних зарядів. У фільтрах створюється електростатичне поле, проходячи через яке частинки пилу набувають електростатичний заряд і притягаються до протилежно заряджених пластин.
Ультрафіолетові фільтри. Під впливом ультрафіолету знезаражується повітря в приміщенні: знищуються бактерії і віруси. Ультрафіолетове випромінювання також попереджає ріст бактерій і цвілі у внутрішньому блоці кондиціонера. Може використовуватися як самостійно, так і входити до складу фото каталітичного фільтра.
Фото каталітичні фільтри – це пориста речовина, на поверхню якої нанесений діоксид титану. Забруднювачі, проходячи через ці фільтри, адсорбуються на його поверхні. За допомогою ультрафіолетового випромінювання, шкідливі речовини окислюються до вуглекислого газу і води. Таким чином, шкідливі забруднення і токсичні речовини (віруси бактерії, спори цвілі і грибків, дим, неприємні запахи і формальдегіди та інші токсичні речовини) розкладаються на прості нешкідливі компоненти. Фото каталітичні фільтри однаково ефективно справляється з органічними і неорганічними забрудненнями.
Антибактеріальні фільтри (бактерицидні, біофільтри) служать для нейтралізації мікробів, бактерій вірусів і інших патогенних мікроорганізмів. Діючою речовиною є природні компоненти: катехін витягується з зеленого чаю або яблук, є природним антисептиком, вассабі виробляється з однойменного рослини, відомого з давніх часів своїми антибактеріальними властивостями.
Антиоксидантні фільтри на основі флавоноїдів, які перетворять вільні радикали до хімічно неактивних сполук.

Фільтр з вітаміном С зустрічається в бюджетних кондиціонерах. Як пишуть виробники, він насичує повітря цим життєво важливим вітаміном, здатним зробити вашу шкіру м’якою і підвищити опірність вашого організму до захворювань..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *