Новини

Коли вигідно використовувати електричний конвектор для обігріву?

Серед усіх різновидів опалювальних систем, електричні зараз розвиваються найактивніше. Особливо це відчутно в Україні, адже в нас багато регіонів, де досі є проблеми із газовими магістралями. А використання нетрадиційних джерел енергії, на кшталт сонячних батарей, лише починає поширюватися. Окрім того, централізовані магістралі виходять із ладу та часто виникають аварійні ситуації. Тож можна неочікувано опинитися без тепла у найморозніший день. А іноді потужності магістралі не вистачає для обігріву будинку. Ми у BNclimate точно знаємо, що робити, щоб цього ніколи не сталося. І відповідь тут переважно одна – електричні конвектори.

Електричні конвектори для обігріву все частіше використовуються при опаленні приватних будинків, офісів, адміністративних та торгових приміщень, тощо. Вони зручні та доречні всюди, де потрібно підтримувати стабільний мікроклімат. Це може бути зала ресторану, номер в готелі чи навіть оранжерея з квітами.

Порівняно із газовим опаленням, електричний конвектор значно надійніший та безпечніший. Його нагрівальні елементи так ізольовані, що не можна обпектися навіть, доторкнувшись до металевого корпусу. Саме тому це найкращий вибір для дитячих кімнат.

Конвектор чи обігрівач?

За своєю суттю конвектор мало відрізняється від звичайного обігрівача. Проте він значно удосконалений. Зокрема, нові моделі не пересушують повітря у кімнаті та потребують значно менше енергії. Рекомендуємо масляні серії, бо вони безпечніші та комфортніші зі спіральні, хоча й дорожчі.

Кімната обігрівається за рахунок конвекції – природної циркуляції холодних та гарячих повітряних мас. Більш того, є моделі, оснащені керованим вентилятором для направлення повітря, терморегуляторами, тощо. Потужність в середньому варіюється від 0,5 до 2,5 кВт.

Електричні котли чи електричні конвектори?

Різниця між цими приладами в тому, що котли підключають безпосередньо до всієї опалювальної системи, а конвертори просто вмикаються в розетку. Котли зручні тим, що можна забезпечити всі кімнати та навіть гаряче водопостачання. Зараз є дуже багато моделей найрізноманітніших потужностей, та вони порівняно недорогі.

Проте котли потребують певної якості та характеристик електромережі в цілому. Зокрема, в старих будинках це може стати суттєвою проблемою. Конвектори ж цілком автономні та встановлюються будь-де. Фактично, це звичайний обігрівач.

Звичайно, розрахунки потрібно робити в кожному випадку окремо. Проте доволі часто витрати енергії на те, щоб встановити у кожній кімнаті по конвектору, такі ж, або навіть менші, ніж потрібно для котлу. Проте конвектори простіше встановити і це можна навіть зробити самотужки. Настінні моделі вішають на звичайні кронштейни, а підлогові стоять на ніжках. Коли ж мало місця та треба зберегти інтер’єр, існують вбудовані моделі. А ще є дуже зручні плінтусні конвектори для кімнат із панорамними вікнами.

Суттєва проблема котла – це ремонт. Сучасні моделі не дуже важко обслуговувати, проте це на певний час виводить із ладу всю систему. Кожен конвектор можна вмикати, вимикати, ремонтувати і міняти окремо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *