Новини

Кондиціонер проти обігрівача. Економія світла очевидна

Центральної системи опалення далеко не завжди достатньо для того, щоб обігріти приміщення взимку. А використання звичайних обігрівачів зазвичай негативно впливає на розміри рахунку за електрику. Виходом в подібній ситуації може бути використання кондиціонера, який забезпечує нагрівання повітря при меншому рівні енергоспоживання.

Опцію обігріву мають практично всі сучасні моделі кондиціонерів. При цьому, їх ефективність значно вища, порівняно із звичайними електричними обігрівачами. Якщо такий нагрівач здатний перетворити 1 кВт електричної енергії приблизно в 0,98 кВт теплової, то у випадку з кондиціонером можна отримати близько 3 кВт теплової енергії. Але для цього необхідно правильно обрати та використовувати модель.

Така економія стає можливою завдяки принципу роботи кондиціонерів, що базується на природних властивостях рідин. При випаровуванні рідина поглинає тепло, коли при конденсації – виділяє. Холодоагенти у сучасних кондиціонерах закипають при значно менших температурах, а замерзають – приблизно при -100 градусах, що неможливо у побутових умовах.

Принцип роботи

Щоб нагрівати повітря кондиціонер працює в зворотному напрямку. Холодоагент в газоподібному стані нагнітається в конденсатор, де в процесі конденсування починає виділяти тепло. Вентилятори женуть повітря, яке, проходячи через конденсатор, нагрівається, після чого направляється в житлове приміщення.

Тим часом рідкий холодоагент під високим тиском подається в терморегулюючий вентиль, що знижує тиск, а значить зменшує також і температуру випаровування для нормальної роботи випарника. В процесі випаровування холодоагент поглинає тепло з зовнішнього повітря, яким обдувається випарник.

Такий принцип використовується в усіх сучасних кондиціонерах, незалежно від їх конструкції, потужності, моделі або виробника.

Коли варто використовувати кондиціонери для обігріву?

Найоптимальніше використовувати кондиціонери для обігріву при м’якому кліматі. Чим нижча температура повітря, тим менше тепла з нього можна забрати, отже ефективність пристрою буде нижчою.

При надмірних морозах збільшується навантаження на обладнання, що не призначене для експлуатації в таких умовах. Слід пам’ятати, що функція обігріву для кондиціонерів – це не більше ніж опція, початкове призначення таких пристроїв полягає все ж у охолодженні.

Існує певний діапазон температур, при яких виробник гарантує ефективне використання кондиціонера для нагріву приміщень. У переважної більшості моделей воно коливається в межах від -7 до +25 градусів. Інверторні моделі справляються з обігрівом і при температурі повітря в -15 градусів. Хоча існують і теплові насоси «повітря-повітря», що витримують температуру до -30 градусів.

Таким чином, кондиціонери – вірний та економний помічник у міжсезоння, коли опалювальний сезон ще не почався або навпаки – вже завершився.

А за надійними та якісними кондиціонерами у Львові звертайтеся в компанію BNclimate. У нас – продукція найкращих світових брендів. Ми допоможемо з вибором, монтажем та введенням кліматичного обладнання в експлуатацію у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *