Новини

Кондиціонер та історія його створення

Датою народження кондиціонера вважається 17 липня 1902-го року. У цей день Вілліс Карріер, інженер з Нью-Йорку, створив проект першого кондиціонера повітря. Він розроблявся для друкарні, для контролю вологості і температури повітря. Патент на свій винахід Карріер отримав в 1906-му році.

Тоді кондиціонер коштував дуже дорого, а проектувався зазвичай спеціально під конкретне приміщення. Це були переважно виробництва та промислові об’єкти. Прямими сучасними спадкоємцями таких агрегатів є централізовані системи кондиціонування повітря, в яких у якості холодоагенту використовується вода чи водні розчини.

Перший в історії кондиціонер в громадському місці з’явився в 1920-му році, в одному з універмагів Детройта.

Розповсюдження кондиціонерів

Поширюватися по світу кондиціонери активно почали після 1945-го року, коли вперше були розроблені портативні віконні системи. Виробництво таких кондиціонерів, розрахованих на одне приміщення, було налагоджене спочатку в США, а вже потім в Європі та Японії.

Стрімкому зростанню популярності портативних систем сприяло те, що їх монтаж не потребував спеціального устаткування і використання дорогих інструментів. Ще одна причина – початок використання фреону, що не замерзав навіть при низьких температурах. Тож використовувати такі системи можна було у різних кліматичних регіонах.

Поступово технології вдосконалювалися, а ціни знижалися. Тож системи кондиціонування стали доступні широким масам

Важлива віха в історії розвитку – 1961-й рік, коли була розроблена перша спліт-система. Сама її назва походить від англійського «split», тобто «розщеплювати, розділяти». Ідея розділити кондиціонер на дві частини вперше прийшла японським новаторам. Вони вперше винесли на вулицю найбільш гучну частина кондиціонера – компресор.

Спочатку вдалося створити спліт-системи з внутрішнім блоком настінного типу, але незабаром на ринку з’явилися і інші конструктивні рішення: внутрішні блоки стельового, колонного, касетного, підлогового і канального типів. Також були розроблені кондиціонери з кількома внутрішніми модулями, що отримали назву мультиспліт-систем.

Сучасні кондиціонери

Нова хвиля популярності накрила світ у 70-х, в зв’язку з ростом споживання кондиціонерів країнами близького сходу. Це обумовлено бурхливим розвитком нафтовидобувної галузі в цих країнах та покращенням загальної економічної ситуації.

Продовжуючи розвивати напрямок кондиціонування, в Японії створили альтернативу централізованим системам кондиціонування – VRF-система, здатна підтримувати температуру в десятках приміщень водночас.

Сучасні спліт-систему займають левову частку ринку в Східній і Південно-Східній Азії, Австралії і Європі. На Близькому Сході, Тайвані та в США найбільш поширені віконні системи.

Розповсюджені і мобільні кондиціонери, які взагалі не потребують монтажу. Основний гравець на цьому ринку – Італія. Зазвичай такі системи використовуються в офісах, на виробництвах та у громадських приміщеннях.

З поширенням технологій оптимізації та енергоефективності популярності набули складні централізовані системи кондиціонування, що охоплюють одразу цілі будинки, дозволяючи підтримувати задані температурні режими в кожному приміщенні.

А обрати сучасний, функціональний та практичний кондиціонер з урахуванням власних потреб, а також придбати його з доставкою та монтажем у Львові можна в нашій компанії BNclimate! Ми пропонуємо продукцію визнаних світових брендів за доступними цінами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *