Кондиціонер став важливим та незамінним приладом в сучасному домі. Проте, навіть найдорожча новенька модель виглядає дуже громіздкою та складно вписується в дизайн помешкання. Як замаскувати внутрішній блок кондиціонера, щоб він відповідав стилю та гармонійно поєднувався з меблями та домашнім текстилем?
6 ідей вдалого маскування кондиціонера
Впевнені, що серед них ви знайдете безпрограшний для себе варіант.
1.Не монтуйте кондиціонер навпроти дверей.
В такому випадку він буде кидатись в очі одразу, як тільки ви заходите в кімнату. Підберіть для нього менш помітне місце – в ніші чи серед полиць.
2.Оберіть правильний колір.
Хоча більшість кондиціонерів представлені в стандартному білому, проте можна пошукати й моделі чорних, сірих, сріблястих, бежевих і навіть червоних кольорів. Щоб техніка була менш помітною, обирайте білий колір тоді, якщо у вашій оселі білі стіни, чорний або червоний, якщо в кімнаті є інші акценти таких кольорів: шафа, рамки картин, полиці, штори і т.д.
3.Експериментуйте з формами.
Внутрішній блок кондиціонера буде симетрично добре виглядати в тандемі з іншими прямокутними чи квадратними об’єктами. Розмістіть його на рівні з дверним отвором, вікном чи холодильником. Або ж створіть на стіні композицію з картин чи фотографій такої ж форми і кольору рамок. Так інші елементи інтер’єру візьмуть основну увагу на себе, а кондиціонер стане менш помітним.
4.Ніша із гіпсокартону – відмінний варіант.
Особливо, якщо зараз ви на стадії ремонту. Змонтуйте спеціальну нішу (заглиблення) в стіні, в якій буде розміщений кондиціонер. Завдяки гіпсокартонній конструкції, більша частина блоку стане непомітною.
5.Декоруємо внутрішній блок.
Якщо дизайн вашого помешкання виконаний у відповідному стилі: прованс, хай-тек чи сучасна класика, важливо щоб кондиціонер максимально влився в інтер’єр не лише за кольором і формою, а й відповідним стилістичним принтом. В цьому випадку можна самостійно замаскувати його за допомогою клеючої плівки. Просто підберіть відповідний малюнок та перенесіть його на кондиціонер. До речі, для стилю лофт та індастріал разюча різниця кольорів є перевагою. Тож питанням маскування в цьому разі можна зовсім не займатись.
6.Чим вище, тим краще.
Якщо дозволяє висота, монтуйте кондиціонер максимально вище, але так, щоб до стелі залишалось мінімум 10 см. Речі, які знаходяться високо вгорі не привертають до себе великої уваги, адже наш мозок схильних фокусуватись найперше на тому, що знаходиться на рівні наших очей. Чудовий варіант розміщення кондиціонера над вікном. У цьому разі велике вікно стане домінуючим елементом і забере на себе всю увагу від меншого по розмірах кондиціонера, який знаходиться під стелею.
Основні правила безпечного маскування
Візьміть до уваги ці прості рекомендації для того, щоб кондиціонер прослужив довго і ви отримали максимальний ефект від його роботи:
- не направляйте потік повітря туди, де ви часто перебуваєте. Це ліжко диван, комп’ютерний стіл.
- зважайте на зручність в експлуатації та обслуговуванні техніки. Забезпечте доступ до кондиціонера.
- жодні перешкоди не повинні перекривати технологічні отвори і тим самим порушувати потік повітря. Слідкуйте, щоб була достатня відстань від штор та меблів.
- не варто монтувати кондиціонер над шафою, полицею, у фасадах меблів. У таких випадках меблі не тільки перешкоджатимуть нормальній циркуляції повітря, а ще й ви будете дихати пилом з поверхні меблів, який розноситиметься в повітрі.
Найкраще подумати про маскування кондиціонера на етапі ремонту. Тоді ви заздалегідь підберете для нього вдале місце чи змонтуєте спеціальне заглиблення, щоб він відмінно вписався в загальний інтер’єр. Якщо ж ремонт вже є, то замаскувати кондиціонер трохи складніше, але цілком можливо. Сподіваємось, наші поради стануть вам у пригоді.