Новини

Критерії вибору кондиціонера в будинок

Кондиціонер – це відмінний спосіб позбутися від літньої спеки і створити в квартирі комфортну атмосферу в будь-яку пору року. На сучасному ринку побутової техніки існує безліч моделей від різних виробників, тож визначитися з вибором буває непросто.

Розрахунок потужності

Для розрахунку потужності потрібно знати площу будинку і кімнати, в яку буде монтуватися пристрій, висоту стель, кількість осіб, що буде перебувати в приміщенні, і багато інших параметрів. Має значення також, чи сонячна у вас сторона, чи утеплені стіни, чи працює в кімнаті техніка.

1 кВт достатньо приблизно на 10 квадратів при висоті стель до 3 м. Якщо ж в кімнаті є постійно працюють електроприлади, то обирайте вже 1,5 кВт. Якщо потужність виявиться менше необхідної, кондиціонер може все одно бути ефективним, проте працюватиме на знос. А це призведе до передчасного виходу з ладу. Тож економія доволі сумнівна. Надлишкова потужність теж не потрібна – вона призводить лише до надмірного використання енергії.

Способи монтажу

За особливостями конструкції і монтажу розрізняють кілька типів кондиціонерів. Проте не всі з них використовують в будинках. Наприклад, канальні та касетні потрібні переважно для комерційних приміщень – готелів, ресторанів, торгівельних залів.

  • Віконні кондиціонери монтуються безпосередньо у вікно. Вони прості та недорогі, проте мають численні недоліки. Система шумна та громіздка і займає більшу частину вікна. Якщо погано загерметизувати отвір, в якому розміщується агрегат, то через нього в квартиру проникатиме холодне повітря взимку.
  • Підлогові моделі також прості в монтажі. Вони мобільні і їх можна пересувати між кімнатами. Це зручний варіант для постійних переїздів чи для дачі. Проте вони громіздкі і потребують багато вільного простору. А окрім того відрізняються високим рівнем шуму, а гофру все одно потрібно виводити у вікно.
  • Спліт-система – конструкція, що має внутрішній і зовнішній блоки. Вони характеризуються низьким рівнем шуму, зручним управлінням за допомогою пульта, наявністю дисплея, можливістю гнучкого налаштування та програмування температурного режиму, тощо. Це найсучасніший та найзручніший варіант для квартир.
  • Мультиспліт-системи – те ж саме, що і спліт системи, але з кількома внутрішніми блоками. Це зручно, якщо вам потрібно налаштувати температуру для кожної з кімнат окремо. Проте, як і спліт-системи, монтувати їх повинні фахівці.

Рівень шуму кондиціонеру

Рівень шуму системи – один з найголовніших параметрів при виборі пристрою для будинку чи квартири. Повністю прибрати шум неможливо, адже постійно працює компресор і вентилятори, відбувається активний повітрообмін. Спліт-система завжди тихіша за будь-яку іншу за рахунок поділу на два блоки.

В інструкції зазвичай вказується рівень шуму окремо для зовнішнього і внутрішнього блоку. Середній рівень шуму сучасної системи – 24-35 дБ. Це практично непомітно в денний час. Проте для спальні краще обирати прилад з функцією «нічний режим». Вона дозволяє знизити цей рівень в середньому до 17-20 дБ.

А за покупкою якісного кліматичного обладнання звертайтеся до нас! В інтернет магазині BNclimate ви знайдете побутові кондиціонери для будинку на будь-який смак!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *