Новини

Міфи про кондиціонери

Серед усієї побутової техніки кондиціонери чи не найбільше обросли величезною кількістю міфів. Їх властивості та особливості роботи часто спотворюються, сприяючи утворенню всіляких «страшилок» про те, що цей вид устаткування найбільш небезпечний для нашого здоров’я. Розглянемо їх та спробуємо розвінчати.

Міф перший – у кондиціонері розвиваються бактерії, які вражають людей.

У кондиціонері можуть розвиватися бактерії, які потім потрапляють у повітря й вражають людей. Насправді сучасне обладнання не має середовища, комфортного для розвитку мікроорганізмів. Конденсат в ньому видаляється відразу, а вода має занадто малу температуру, тому бактерії в ній просто не виживають. І якщо ви, замовляючи ремонт квартир «під ключ» в новобудові, плануєте установку кондиціонера, можете бути спокійні: жодної загрози, навіть мінімальної, для вас просто не існує.
Міф другий – кондиціонер робить повітря «мертвим»

Кондиціонер затримує негативно заряджені частинки, корисні для людини, і робить повітря «мертвим». Це неправда. Фільтри сучасних приладів лише дозволяють затримувати пил і сміття – на це й розраховані розміри їх внутрішніх сіточок. Однак для іонів такі сітки дуже великі, тому будь-які частинки можуть вільно просочуватися крізь них.
Міф третій – охолоджувачі повітря шумні

Кондиціонери працюють дуже шумно, що викликає нервозність і роздратування. Це забобони. Під час установки кондиціонера використовується обладнання, що має високу ступінь шумопоглинання, тому робота більшості моделей людині просто не чутна, і роздратування вона вже точно викликати не може.

Міф четвертий – від кондиціонерів застуджуються

Від кондиціонера можна застудитися. Власне, це не міф, а цілком справедливе твердження: від будь-якої техніки, призначеної для кондиціонування та вентиляції, дійсно можна застудитися. Однак ризик застуди настільки ж великий, як і ризик переохолодження поряд із відкритою кватиркою. Щоб уберегтися від нього, достатньо лише сісти подалі від повітряного струменя і уникати охолодження під приладом, коли ви щойно прийшли з вулиці, і вам дуже спекотно.
Міф п’ятий – приміщення, де працює клімат-система, не потрібно провітрювати

Кондиціонер може відмінно чистити повітря, зволожувати і очищати його. Навіть провітрювати не потрібно. Деякі кондиціонери вміють «чистити» повітря, але «освіжати» буде не більше 20-30% всього обсягу повітря у приміщенні. Так що кімнату потрібно обов’язково провітрювати. Зволожувачі та очищувачі теж краще купувати окремо, як окремі побутові прилади. Вони будуть більш ефективно зволожувати і очищати, ніж дорогий кондиціонер, у який «усе включено».
Шкода від кондиціонера зводиться до мінімуму, якщо в приміщенні встановлена вентиляція. Якщо приміщення не буде вентилюватися, кондиціонеру доведеться десятки разів переганяти одне й теж повітря.

Міф шостий – охолоджувачі повітря руйнують озонову оболонку планети?

Деякі науковці зауважують, що робота кондиціонерів, а точніше його компонент холодоген, який містить молекули хлору, руйнує озонову оболонку Землі. Захисники довкілля вважають, що в умовах глобального потепління клімату додаткові викиди газів із парниковим ефектом, а також колосальне поглинання енергії кондиціонерами є неприпустимими. В майбутньому виняток слід зробити лише для лікарень, музеїв, концертних, театральних залів та приміщень з великою кількістю комп’ютерної техніки (кімнатна температура особливо необхідна для нормальних умов утримання оргтехніки, адже вона теж погано переносить спеку та підвищену вологість повітря). Натомість виробники кліматичних систем заспокоюють громадськість, заявляючи, що перейшли на розробку кондиціонерів, які замість молекул хлору містять озонобезпечний фреон, що не завдає шкоди ані здоров’ю людей, ані стану навколишнього середовища.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *