Мобільні моноблочні кондиціонери істотно відрізняються від своїх стельових і настінних аналогів. Вони не вимагають стаціонарного монтажу на одному конкретному місці, так що можуть переміщатися по всьому приміщенню.
Всі компоненти вміщаються в компактний мобільний блок, який легко переставляти. Такі кондиціонери зручні для офісів, а більш сучасні моделі – і для дому. Зазвичай вони не працюють на обігрів, хоча деякі з них по функціоналу практично не поступаються настінним спліт-системам.
Мінус мобільного кондиціонера – підвищений рівень шуму за рахунок того, що компресор знаходиться всередині. Це потрібно враховувати при виборі, адже така конструкція навряд підійде для спальні, дитячої або тихої кімнати відпочинку. А ось в кабінеті, залі, в громадських місцях – це справжній порятунок.
Також мобільний блок ідеально підходить для дачі, де господарі проводять тільки декілька місяців в році, так що установка складної системи, яка вимагатиме постійної уваги, недоцільна. Підійде він і для тих, хто орендує приміщення без можливості встановити стаціонарну спліт-систему. До того ж, такий кондиціонер легко возити з собою.
Переваги моноблочних мобільних кондиціонерів
Головний плюс моноблочного кондиціонера – його компактність і мобільність. Навіть при наявності обмежень на кшталт шлангу, свобода дій такого пристрою непорівнянна зі стаціонарною технікою.
Мобільні блоки не мають потреби в професійному монтажі. Їх можна встановити навіть своїми силами. Досить продумати тільки, куди вивести трубу. Якщо вона виводиться через вікно – купуються заглушки, завдяки яким в охолоджене приміщення не проникатиме тепле вуличне повітря.
Моделі, розраховані на обгорів, в зимовий період працюють за принципом тепловентиляторів. Вивід в цей час просто закривається заглушкою. Такий кондиціонер повністю ізольований від зовнішнього середовища, так що може використовуватися в будь-яку пору року, незалежно від погоди за вікном.
Мобільний блок практично не вимагає сервісного обслуговування. У нього немає зовнішньої частини, яку постійно потрібно прочищати і мити, не потрібні захисні навіси і решітки. Основне обслуговування – спустошення ємностей з конденсатом та чистка фільтра, з чим можна легко впоратися самостійно.
Вибір підходящої моделі
Зовні мобільні моноблочні кондиціонери нагадують тумбу на коліщатках. Повітря виводиться через гофрований шланг в спеціальний отвір на стіні, через вікно або двері.
Основні параметри – потужність, функціонал, габарити і довжина шланга. Остання зазвичай досягає двох метрів, хоча можливі і більш довгі варіанти для повної свободи переміщення. Але потрібно розуміти, що чим довший вивід – тим менше потужність агрегату.
Конструкційно це моноблочний агрегат, який складається з:
- Корпусу;
- Компресору;
- Повітророзподільної решітки;
- Теплообмінника;
- Вентилятора;
- Електродвигуна;
- Додаткових клапанів та вузлів.
Основний принцип роботи мобільних блоків практично не відрізняється від віконних, так що і критерії залишаються аналогічними. Волога збирається в спеціальних контейнерах, після чого відводиться назовні або в стік. Для контролю показників встановлюються датчики.
А придбати відповідний моноблочний кондиціонер з доставкою та монтажем у Львові можна в нашій компанії BNclimate! У нас – продукція кращих світових брендів за доступними цінами!