Новини

На що звернути увагу при купівлі кондиціонера?

Щоб не прогадати із вибором кондиціонеру, варто врахувати безліч нюансів. Це площа кімнати, кількість людей, сонячна сторона, наявність інших джерел тепла, тощо. Саме тому краще звернутися до фахівців. Консультанти BNclimate вже готові допомогти! А поки ми розповімо, на що ще варто звернути увагу та як не припуститися помилки.

Принцип роботи

Спочатку варто розібратися з тим, як саме працює кондиціонер – і це допоможе вам краще орієнтуватися при виборі. Найближчий «родич» кондиціонера – холодильник, адже обидва працюють на фреоні, а в основі конструкції – компресор, випаровувач і конденсатор. Частково він нагадує і пилосос, адже пропускає охолоджене повітря через фільтри.

В режимі охолодження внутрішній блок вбирає повітря із приміщення та виводить його назовні. Свіже вуличне повітря надходить у зовнішній блок та йде в кімнату. На шляху його охолоджує рідкий фреон. А при обігріві процес зворотній.

Планування квартири

Звертайте увагу на площу кімнати та на її конфігурацію. Стандартна кімната площею 15-18 квадратів в типовому багатоквартирному будинку – одне, приватний будинок з нестандартними розмірами – інше, а простора квартира-студія – третє. Грає роль наявність постійно відкритих дверей – для таких приміщень потрібен кондиціонер, розрахований на велику площу.

Розташування внутрішнього блоку

Цей момент варто продумати заздалегідь. Наприклад, не можна встановлювати блок над ліжком, диваном чи робочим місцем – це вірний шлях до застуд. Під ним не має бути батареї чи іншого джерела тепла, адже техніка постійно працюватиме на максимальній потужності і швидко вийде з ладу. Не можна закривати кондиціонер шторами. Монтаж над шафою – теж не найкращий варіант, бо весь пил летітиме до кімнати. Та й взагалі відстань до меблів чи підлоги має бути мінімум 15 см. Також ви мусите мати можливість легко дістатися до пристрою для обслуговування та очищення фільтрів. Саме тому окрім настінних моделей іноді варто звернути увагу на стельові та підлогові.

Інверторні кондиціонери

Спліт-системи з інверторними компресорами працюють тихіше, споживають на 3040% менше електроенергії, але головне – завжди підтримують комфортну температуру в приміщенні. Це обумовлено тим, що компресор працює постійно та лише змінює швидкість обертів, а не постійно вмикається та вимикається. Така техніка дорожча, проте значно ефективніша і більш довговічна. Потрібна температура в приміщенні досягається швидше і при обігріві, і при охолодженні.

Інноваційні технології

Щороку з’являються все нові та нові функції, якими не варто нехтувати. Наприклад, датчик руху дозволяє не направляти потік в бік людей, а також відключати прилад, якщо в кімнаті нікого немає. Нічний режим зменшує швидкість роботи вентилятора, що мінімізує рівень шуму. Функція осушення повітря корисна при дощовій погоді, при підвищеній відносній вологості повітря чи при виникненні цвілі в приміщенні. Наявність зимового комплекту дозволяє користуватися кондиціонером при температурі повітря на вулиці нижче -5 градусів, а функція запобігання утворенню льоду вбереже прилад від поломки.

Плазмові фільтри притягують до себе пил. Режим вентиляції або очищення повітря – це осушення і очищення без нагріву або охолодження. Дистанційне керування дозволяє встановлювати і контролювати параметри роботи з мобільного пристрою. Функція самоочищення дозволяє збирати пил, що потрапляє в кондиціонер, в спеціальний відсік. Вугільні фільтри поглинають неприємні запахи. Функція самодіагностики допоможе зрозуміти, в чому проблема. І це ще не все!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *