Новини

Найкращі варіанти обігріву великих приміщень

Великі приміщення переважно належать до промислових об’єктів і служать для розміщення технологічного обладнання, тощо. Вони затребувані і в якості складів для зберігання. Крім того, такі приміщення використовують для тимчасового проживання великих груп людей.

Для підтримки потрібного температурного режиму і створення комфортного мікроклімату необхідно розробити ефективний спосіб обігріву. І тут є кілька загальних варіантів.

Водяне опалення великих приміщень

Обігрів великих приміщень може здійснюватися за допомогою централізованих мереж або автономних комунікацій. Другий варіант поширений на промислових об’єктах і передбачає розміщення теплових вузлів з опалювальними котлами на території виробництва. При виборі оптимального варіанту обігріву для великих приміщень враховують такі чинники:

  • Розміри. Висота стель і площа визначають кількість батарей і число секцій.
  • Призначення приміщень. Воно регламентує умови теплового режиму і впливає на складання графіка роботи.
  • Спосіб нагріву теплоносія. Його підбирають залежно від виду доступного палива.

Для обігріву одноповерхових приміщень великої площі використовують однотрубні чи двотрубні горизонтальні системи. Кожен варіант має свої особливості та переваги.

Парове опалення великих приміщень

Обігрів виробничого приміщення за допомогою пари дозволяє підтримувати високу температуру. При організації опалювального процесу не треба враховувати кількість поверхів. Довести температуру до необхідного значення можна в короткі терміни. Це стосується як обігріву, так і охолодження. Все обладнання, включаючи комунікації, не займає багато місця. Паровий спосіб опалення оптимальний, якщо виробниче приміщення потрібно нагрівати або знижувати температуру періодично. Тоді це найефективніший метод. Серед недоліків – сильний шум, складнощі регулювання втрати палива. А також парової спосіб не рекомендується використовувати в приміщеннях з аерозолями, горючими газами, сильним пилом.

Повітряне опалення великих приміщень

Раніше більшість підприємств використовували конвекційну систему опалення виробничих будівель. Труднощі полягають в тому, що тепле повітря піднімається вгору, тоді як частина приміщення, розташована біля підлоги, залишається менше прогрітою.

В сучасних повітряних системах нагріте в теплогенераторі повітря за допомогою повітропроводів передається в опалювальну частину будівлі. Для розподілу теплової енергії застосовуються розподільні елементи. У деяких випадках встановлюють вентилятори, тощо. Подібну систему опалення можна поєднувати з різними припливними системами вентиляції і кондиціонування. Саме це і дозволяє обігрівати величезні комплекси.

Інфрачервоне опалення великих приміщень

Керамічна поверхня відрізняється тим, що здатна випромінювати цілий спектр хвиль, які концентруються в області інфрачервоного випромінювання. Особливістю цих хвиль є їх висока ступінь прохідності, тобто вони вільно можуть проходити крізь потоки повітря, щоб передати свою енергію в певне місце. Тому підігрів виробничих приміщень з використанням подібної обігрівача дозволяє забезпечувати максимальний комфорт. До того ж такий спосіб опалення дає можливість обігрівати як окремі робочі зони, так і цілі будівлі. На даний момент саме застосування інфрачервоних обігрівачів вважається найсучаснішим і прогресивним методом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *