Новини

Обираємо кондиціонер для закладів громадського харчування

Облаштування інженерних мереж в закладах громадського харчування – окрема непроста задача. Стосується це не тільки електрики і водопостачання, а й вентиляції, а також – кліматичної техніки, необхідної для підтримки комфортного мікроклімату для гостей і здорового робочого режиму – для співробітників.

Значна частина підприємств громадського харчування – підприємства малої і середньої виробничої потужності. Це можуть бути кафе, ресторани, піцерії, кав’ярні або бари. Чим комфортніше гостям – тим охочіше вони затримуються і повертаються знову і знову. А це, в свою чергу – чистий прибуток підприємства.

При наявності хорошої вентиляції і сприятливих умовах досить кондиціонерів невеликої потужності, до 10кВт. Їх завдання – зміна температури в приміщенні, без додаткових функцій. Взимку вони нагрівають повітря за принципом теплового насоса, а влітку – охолоджують, рятуючи від спеки.

Види кондиціонерів

В закладах громадського харчування зазвичай встановлюються кондиціонери двох типів:

  • Моноблоки. Простий і мобільний варіант невеликої потужності. До них відносяться віконні кондиціонери. Вони економні, прості в монтажі, невибагливі в утриманні та обслуговуванні, легко управляються. Залежно від моделі, моноблоки забезпечують тільки охолодження або також обігрів. Вони малошумні, компактні і підходять для приміщень до 60 квадратів. При своїй надійності та функціональності, такі системи недорогі. Деякі моделі також мають опцію часткової витяжної вентиляції.
  • Спліт-системи. Більш складні і зазвичай – потужні та функціональні системи з декількох блоків різної конфігурації. Традиційно складаються з двох частин: зовнішнього компресорно-конденсаторного агрегату, який встановлюється поза приміщенням, і внутрішнього охолоджувача. Такі кондиціонери монтуються на стіну або стелю, рідше – встановлюються на підлозі. Їх легко непомітно вмонтувати в підвісну конструкцію, завдяки чому вони не псують інтер’єр.

Особливості використання кондиціонерів для ресторанів та кафе

Найчастіше одного компресора досить на одне-два приміщення, в залежності від площі. Блокова система дозволяє створювати цілий ланцюжок: перший компресор підключається до внутрішнього блоку одного приміщення, другий – до внутрішніх блокам другого і третього приміщення, тощо.

Для невеликих підприємств досить моноблока, для більш складних – гнучкої спліт-системи. Найсуворіші вимоги пред’являються до масштабних закладів з повноцінною кухнею і великим залом. В такому випадку необхідно забезпечити не тільки охолодження повітря, а й:

  • Потужну вентиляцію кухні;
  • Умови для зберігання продуктів і заготовок;
  • Суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм;
  • Ефективне кондиціонування при зонуванні простору;
  • Запобігання проникнення запахів з кухні в зал.

У залах краще виглядають багатофункціональні спліт-системи, що гармонійно вписуються в інтер’єр. Для кухні головний критерій – потужність. А для офісної частини закладу досить звичайних побутових кондиціонерів.

А підібрати і придбати відповідний кондиціонер для закладу громадського харчування можна, звернувшись в нашу компанію BNclimate. Ми допоможемо з вибором, доставкою та монтажем кліматичного обладнання від кращих світових брендів у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *