Новини

Очищення повітря в ресторані

Ресторани, кафе, їдальні та інші заклади громадського харчування завжди стикаються з проблемою запахів їжі і диму, які відчуваються в залі. Щоб підвищити якість обслуговування і лояльність клієнтів, необхідно правильно організувати очищення повітря та вентиляцію в усіх зонах підприємства.

Для цього використовуються спеціалізовані прилади чи багатофункціональні спліт-системи. Колись кондиціонери використовували виключно для охолодження повітря, проте сучасні моделі дозволяють його фільтрувати, очищати, осушувати чи зволожувати, тощо.

Варто враховувати, що в ресторані потрібна більша потужність, ніж в будинку чи офісі. На кухні завжди працює численне високотемпературне обладнання, потужні лампи та інші джерела тепла.

Необхідно спланувати монтаж вентиляції та систем очищення повітря так, щоб вони н порушували інтер’єр закладу. Для цього поширені касетні, колонні та канальні системи. Окрім того, жоден гість у залі не має відчувати протягів. Ті ж самі канальні та касетні модулі забезпечують рівномірний розподіл очищеного і охолодженого повітря.

Види очисного обладнання для ресторанів

Існує кілька універсальних технічних рішень, що у різних комбінаціях дають найбільш ефективний результат.

  • Гідрофільтри чи іскрогасники використовуються у приміщеннях з мангалами, грилем та відкритим вогнем. Проточний гідрофільтр створює водяну завісу на шляху руху повітря, нейтралізує іскри та охолоджує. Гідрофільтри замкнутого циклу відрізняються лише оптимізацією процесу подачі води. Вони дорожчі, проте економніші.
  • Електростатика та фотокаталіз. Це комплексні прилади для очищення повітря від диму та неприємних запахів. Вони встановлюються в системах витяжної вентиляції ресторанів та повністю нейтралізують аерозольні і газові забруднення.
  • Електростатика та адсорбація. Ще одне комплексне рішення видаляє з повітря аерозольні забруднення та дрібні частки, на кшталт мікропилу, масляного туману та видимої пари. Є різні способи монтажу установки: на вулиці, в каналі припливної чи витяжної вентиляції, автономно.
  • Холодна плазма. Плазмо-каталітична реакція дозволяє позбавитися від усіх летучих молекул, які не вловлюють сорбенти та електростатичні фільтри. Пристрій розкладає газоподібні забруднення та руйнує їх.
  • Автономні установки. Вони використовуються локально, якщо неможливо підключити більш ефективні комплексні системи. Установки з рециркуляцією використовуються, наприклад, для поверхонь під вок чи млинці (без відкритого вогню).

Сусіди та перевірки в ресторанах

Повітря з витяжки ресторану або кафе, що виходить в житлову зону, може стати причиною скарг сусідів і штрафів від перевіряючих органів. Якщо повітропровід не можна вивести вище коника даху або на фасад, то єдиний спосіб уникнути претензій – досягти ефективного очищення витяжного повітря від запахів, диму, сажі, гару і жиру.

Для цього використовуються сучасні системи комплексного очищення повітря,. Переважно вони монтуються після жировловлювача, який вже частково мінімізує навантаження. В першу черго вони нейтралізують дим та запахи від гарячих цехів, мангалів, грилів, тощо. При правильному розрахунку потужності можна досягти рівня побутових викидів та не доставляти незручності людям.

В каталозі BNclimate ви знайдете все необхідне обладнання під будь-які задачі! А ми допоможемо визначитися з вибором професійних систем для вашого ресторану!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *