Новини

Оптимальна температура повітря для роботи та відпочинку

Для комфортного існування в повсякденному житті на роботі чи вдома важливо створити навколо себе оптимальний режим. В тому числі і температурний. Помірна температура повітря навколо дозволяє не зациклюватися на зовнішніх факторах, концентруватися на справах, розслаблятися, відпочивати, спати, спілкуватися. Незважаючи на індивідуальне сприйняття, є певні загальноприйняті значення комфортної температури для людини на вулиці і в приміщенні.

Дослідження про фізичної працездатності заводських робітників в залежності від навколишнього середовища, проведені ще в далекому 1936 році, показали такі результати: ризик аварійних ситуацій зростає більш ніж на 30%, коли приміщення охолоджуються нижче 12 чи прогрівається вище 24 градусів.

В 70-ті роки під час дослідження студентів, викладачів та наукових співробітників підтвердили залежність розумової діяльності від навколишнього середовища.

Якою має бути температура?

Важко однозначно стверджувати, яка температура в приміщенні ідеальна для людини. Найпоширеніша думка лікарів та біологів – десь у межах від 20 до 25 градусів. Далі починаються нюанси.

  • В універсальній вітальні найкращими будуть середні показники – 20-23 градуси.
  • А от у спальні має бути на 1-2 градуси прохолодніше за мінімальну межу – це обов’язкова умова для здорового сну. Десь 17-18 градусів. Хоча деякі фахівці рекомендують навіть 15-17 градусів.
  • Температура у ванній має бути дещо вищою – від 23 градусів. Бо водні процедури сприяють інтенсивній терморегуляції та в іншому випадку організм переохолоджується.
  • Дитяча слугує і спальнею, і ігровою, і кімнатою для навчання. Тож оптимальними будуть середні показники – 20-22 градуси.
  • Кухню не варто прогрівати вище 18 градусів. Тут багато власних джерел тепла – кухонних приладів.

Як працює терморегуляція людини?

Чому саме 20-25 градусів вважаються комфортними для людини? Спробуємо розібратися.

Здорова людина живе з постійною повсякденною температурою тіла 36,5-37 градусів. Десяті частини різниці – це індивідуальні особливості кожного організму. Саме за таких умов правильно та стабільно працюють найважливіші органи.

Якщо тіло охолоджується нижче 20 градусів – це гарантована смерть від переохолодження, а при перевищенні відмітки у 44 градуси починається денатурація білків і ферментів, що також призводить до смерті.

На перший погляд здається, що найзручніше людина має почуватися, якщо навколишнє середовище відповідає її повсякденній температурі. Проте насправді це так не працює, що легко помітити влітку, коли показники на сонці дійсно можуть сягати 30-35 градусів та вище. Організ навпаки починає інтенсивно пітніти – тобто намагається себе охолодити.

Це зумовлено тим, що людський організм сам здатен виробляти тепло. Саме для цієї енергії нам потрібна їжа. До того ж, людина звикає до навколишніх умов. Саме тому жителі холодного регіону, куди неочікувано прийшла сильна спека, починають відчувати розлади кровообігу та серцево-судинної системи.

А щоб підтримувати у приміщенні комфортну температуру протягом всього року, використовуйте сучасні кліматичні системи. В каталозі BNclimate ви знайдете виключно якісне обладнання. До того ж ми допоможемо визначитися з вибором!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *