Новини

Оптимальні вологість та температура повітря в дитячій кімнаті

Більшість захворювань провокується неправильними умовами повітря. Тому створення оптимальних умов у дитячій є найважливішим профілактичним рішенням. Ми у BNclimate вирішили розглянути це питання детальніше.

Тепло чи прохолода?

Одні фахівці рекомендують тримати новонароджених у прохолоді (18-19 градусів) та стверджують, що малюкам так комфортно. Інші дають рекомендації дотримуватися 22-24 градусів. На жаль, у цьому віці неможливо уточнити комфортні умови у дитини. Тож варто врахувати кілька нюансів.

При прохолодній температурі нижче 23 градусів дитина потребує кількох шарів одягу, щоб зігрітися. Як правило, найкраще одягнути малюка в сорочечку та підгузник, а зверху надіти комбінезон чи піжаму, а потім загорнути його в ковдру. Замість ковдри також можна використовувати спеціальний спальний мішок.

При спекотній температурі понад 23 градуси можна зменшити кількість одягу на один шар. Також рекомендується користуватися правилом: одягайте дитину на один шар тепліше, ніж себе.

Проте на думку багатьох фахівців, при спеці ймовірність захворіти набагато вища, ніж при помірних температурах або навіть на холоді. У зв’язку з цим багато сучасних фахівців рекомендують 18-20 градусів для постійного перебування дітей. Вони аргументують свою позицію тим, що спека — сприятливе середовище для розвитку вірусів. У той же час, при перегріві організм спрямовує всі ресурси на охолодження. Таким чином, поки організм зайнятий питаннями терморегуляції, віруси можуть розросттися до масштабу захворювання.

У той же час фахівці наголошують, що 18-19 градусів – це комфортне повітря для дихання, але не для перебування дитини без одягу.  Також варто враховувати, що все це стосується неактивних малюків першого року життя. А під час, коли малюк починає повзати, не варто забувати, що на підлозі температура нижча в середньому на 2 градуси.

Вологість у дитячій кімнаті

Для правильного функціонування слизових оболонок людині потрібен певний рівень вологості. При недостатньому рівні вологості слизові носа не зможуть захистити від проникнення інфекції. Цю інформацію виробники зволожувачів повітря постаралися донести до більшості. В той же час мало хто замислювався про те, що підвищена вологість є сприятливим середовищем для розмноження хвороботворних бактерій. Тому відносна вологість у квартирі має бути в діапазоні 30-50%, і підвищувати її рівень теж не варто.

У середніх широтах у теплі пори року, коли центральне опалення вимкнено, рівень вологості близький до норми. За рахунок роботи опалювальної системи в холодну пору року вологість у квартирах знижена.  Для збільшення необхідно придбати зволожувач повітря, користуватися обприскувачем для кімнатних рослин або розставити ємності, наповнені водою, біля джерел тепла.

Протяги для дітей

Всім відомо, що значно частіше за холод до застуд приводять протяги, і більшість мам їх страшенно боїться. Температурні перепади – це стресовий фактор для організму. Якщо організм перебуває під впливом стресу, він більш чутливий до несприятливих впливів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *