Кондиціонери – надійна та довговічна техніка. Особливо якісні системи від перевірених виробників, які ви знайдете в каталозі BNclimate. Проте навіть вони можуть вийти з ладу. Розглянемо кілька основних причин несправності кліматичної техніки.
Неправильний вибір обладнання
Якщо потужності кондиціонера недостатньо, він починає працювати на знос. Не встигаючи охолодити кімнату за належний час, він постійно включається, щоб компенсувати відсутню потужність. Такий робочий режим здатен знищити будь-яку побутову техніку, і кондиціонер – не виключення. Фактично, двигун просто згоряє. Саме тому краще обирати обладнання із фахівцем, який здатен оглянути і заміряти приміщення, врахувати всі необхідні параметри, кількість людей, наявність тепловиділяючого обладнання, тощо.
Непрофесійний монтаж
Саме професійний монтаж – це 90% справності, надійності та довговічності кондиціонера. Якщо ви займаєтеся ним самостійно або довіряєте його сумнівним компаніям – ризик помилки надвисокий. В кращому випадку один із вузлів вийде з ладу, а в гіршому – кондиціонер може взагалі згоріти. Через неправильний монтаж фреон не буде ефективно циркулювати в систему, дренаж не відводиться, а блоки взагалі можуть впасти. Також не можна встановлювати кондиціонер над батареєю, поблизу інших джерел тепла, перед шторами чи високими шафами – і це лише мала частка нюансів.
Ще складніше монтувати мульти-спліт системи, коли до одного зовнішнього блоку приєднані кілька внутрішніх. Справа в тому, що є певна максимальна відстань, яка можлива між блоками. І для різних моделей вона різна. Завжди звертайтеся тільки до професіоналів, щоб уникнути проблем: це найкраща гарантія від неприємностей і безглуздої втрати грошей.
Неправильна експлуатація
Більшість сучасних кондиціонерів мають різні системи безпеки які попереджають помилки користувачів. Проте в будь-якому разі необхідно обов’язково вивчити інструкцію. Наприклад, не можна використовувати кондиціонер взимку, якщо він не обладнаний спеціальним захистом та підігрівачем. Спочатку варто протестувати його в усіх можливих режимах. І, звісно ж, не залишайте дітей бавитися із пультом керування.
Засмічення фільтрів
Необхідно вчасно самостійно проводити очистку фільтрів, про що написано в інструкції по експлуатації техніки. Або запросіть фахівця з сервіс-центру компанії, який все зробить за вас. Якщо цього не зробити, то кондиціонер буде все гірше охолоджувати приміщення, почне працювати на знос і в результаті зламається. Окрім того, у вас у кімнаті буде розсадник пилу та бруду, яким ви дихатимете. Це призводить до алергічних реакцій та загострення хронічних хвороб.
Сервісне обслуговування
З міркувань економії або з інших причин деякі користувачі кліматичної техніки не звертаються в сервісні центри компаній. Проте кондиціонер повинен періодично проходити техогляд, як і автомобіль. Самостійно неможливо перевірити тиск в системі чи рівень фреону. Особливо професійне обслуговування потрібне у міжсезоння – перед літнім активним періодом та перед зимою. Також потрібно вичищати зовнішній блок від пилу та бруду, заправляти холодоагент, тощо.