Новини

Осушувачі повітря в квартиру. Ні грибку!

Осушувач повітря для квартири ще називають поглиначем вологи. Це спеціальний пристрій, призначений для зменшення рівня вологості в кімнаті. Звісно, норми вологості носять здебільшого рекомендаційний характер, і кожен налаштовує мікроклімат індивідуально під свої переваги. Проте важливо підтримувати комфортне середовище, адже це наше здоров’я.

Окрім того, висока вологість стає проблемою швидше для будинку, ніж для його жителів. Це чудово знають жителі вологих регіонів, які постійно страждають від плісняви та грибку. Окрім того, вона може ускладнювати дихання, осідати на вікнах, стінах і інших поверхнях. Навіть ремонт псується швидше.

Поставити осушувач повітря варто, якщо в кімнаті є:

  • Меблі з натурального дерева;
  • Книги, а особливо старовинні видання;
  • Предмети живопису;
  • Чутлива техніка;
  • Рослини, що вимагають особливого догляду.

Також зайва вологість впливає і на стан будівельних матеріалів або навіть перекритті в приватних будинках. Вона уповільнює процес сушіння білизни, сприяє появі затхлого запаху, тощо. Вирішити всі ці проблеми знову допоможе осушувач повітря. Ми у BNclimate допоможемо обрати ідеальну модель під ваші потреби!

Як працює осушувач повітря

Осушення повітря може проходити декількома способами:

  • Адсорбція. Цей спосіб заснований на здатності деяких речовин поглинати воду з повітря. Наприклад, на це здатний силікагель. Принцип дії такого вологопоглинача нагадує очищувач. Електричний вентилятор проганяє повітря через фільтр з поглиначем вологи. За рахунок роботи вентилятора такі установки створюють багато тепла, тож не замерзають в приміщеннях з низькою температурою. Їх використовують навіть у морозильних камерах, на складах, в лабораторіях. Основний недолік – необхідність в постійній заміні фільтра. Осушувачі даного типу переважно використовуються в промисловості та фармацевтиці.
  • Конденсація. Значна частина побутових осушувачів нагадує кондиціонер, в якому не передбачено відведення тепла з приміщення і повітрообмін. У прилад входять випарник, конденсатор, компресор і вентилятор. Під час роботи повітря потрапляє всередину приладу на випарник, температура якого нижча, ніж в навколишньому повітрі, за рахунок чого утворюється конденсат. Так зайва волога залишається в осушувачі, а основний потік подається назад. Це оптимальний варіант для квартири або приватного будинку.
  • Асиміляція. Це метод природної нормалізації рівня вологості за рахунок повітрообміну з навколишнім світом. Такий осушувач повітря працює як брізер і поступово заміщає перенасичене вологою повітря в приміщенні свіжим повітрям з вулиці. Використання припливної вентиляції для осушення більш функціональне, бо водночас вирішується проблема рівня вуглекислого газу, а також нормалізується температура. Але якщо рівень вологості на вулиці також сильно підвищений, краще використовувати інший прилад.

Звісно, моделі відрізняються потужністю. Наприклад, деякі здатні збирати від 100 літрів води на добу, але для побутового застосування такі можливості будуть надлишкові. Кращі побутові моделі здатні витягувати з повітря від 10 до 100 літрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *