Підлогово-стельовий кондиціонер відноситься до класу напівпромислових спліт-систем із внутрішнім та зовнішнім блоком. Від настінного він відрізняється, власне, способом монтажу та потужністю (він потужніший).
- При установці біля підлоги повітря йде від низу до верху. Зручно для невеликих приміщень, де багато людей та техніки.
- При стельовому монтажі – горизонтально вздовж стелі. Зручно у кімнатах з великою площею скління.
Таке універсальне регулювання повітряного потоку можливе завдяки спеціальній конструкції системи відведення у внутрішньому блоці.
Внутрішній блок має свої особливості. За зовнішнім виглядом він сильно нагадує обігрівач-конвектор. Його плоский корпус набагато довший, ширший і тонший, ніж у кімнатних спліт-систем класичного типу.
У верхній торцевій частині розташовуються жалюзі для подачі підготовленного повітря. Знизу знаходиться отвір повітрозабірника. Потужні відцентрові вентилятори, якими оснащується більшість кондиціонерів підлогово-стельового типу, виконують відразу кілька функцій. Вони відповідають як за забір повітря з приміщення, так і за подачу його в теплообмінник з подальшим поверненням назад в кімнату.
Переваги підлогово-стельових кондиціонерів
Підлогово-стельові кондиціонери використовуються в тому випадку, коли немає можливості встановити класичну спліт-систему, а касетний кондиціонер потребує складного монтажу і наявності підвісної стелі.
- Принцип розподілу повітря дозволяє рівномірно направити його по всьому приміщенню. При цьому немає протягів та потужних потоків повітря, що потрапляють прямо на людину. Тож і ризик захворіти значно менший.
- Окремі моделі навіть здатні розподіляти повітряний потік в чотирьох напрямках, в кожному з яких інтенсивність руху повітря можна регулювати індивідуально. Наприклад, при паралельному потоці виключаються протяги, а повітря оновлюється природним чином.
- Колонні кондиціонери у комерційних приміщеннях занадто габаритні, адже їх висота може сягати двох метрів. Для них ще треба відшукати місце, на відміну від значно компактніших підлогових.
- У квартирах з французькими вікнами не впишеться настінний блок, адже занадто потрапляє в очі та псує інтер’єр. Та сама проблема виникає у будь-якому класичному стилі, що взагалі не передбачає сучасної техніки. Підлогово-стельові моделі легше непомітно вписати.
- Порівняно із моноблочними мобільними кондиціонерами, що також встановлюються знизу, підлогово-стельові компактніші, тихіші та ефективніші.
- Підлогово-стельовий кондиціонер прекрасно підходить для приміщень, що мають витягнуту форму. Це можуть бути і житлові, і комерційні об’єкти.
Недоліки підлогово-стельових кондиціонерів
Незважаючи на безліч переваг, підлогово-стельові спліт-системи мають і свої мінуси.
- Є проблеми з монтажем на нерівну площину. Тож стіни чи стеля повинні бути вирівняними.
- Вони менш ефективні при нагріванні повітря. При будь-якому розташуванні потік буде спрямований або уздовж стелі, або до стелі, де і так утворюється найтепліший шар повітря. А біля підлоги навпаки – повітря довго залишається холодним.
- При стельовому монтажі висота стелі має бути не менше 2,5 м. Інакше холодний потік створюватиме незручності для людей у приміщенні.
Якщо ви вже визначалися, що вам потрібен саме підлогово-стельовий кондиціонер, звертайтеся до нас! В інтернет магазині BNclimate є різні моделі для різних задач. Ми неодмінно допоможемо!