Новини

Підлогово-стельовий кондиціонер. Переваги та недоліки

Підлогово-стельовий кондиціонер відноситься до класу напівпромислових спліт-систем із внутрішнім та зовнішнім блоком. Від настінного він відрізняється, власне, способом монтажу та потужністю (він потужніший).

 • При установці біля підлоги повітря йде від низу до верху. Зручно для невеликих приміщень, де багато людей та техніки.
 • При стельовому монтажі – горизонтально вздовж стелі. Зручно у кімнатах з великою площею скління.

Таке універсальне регулювання повітряного потоку можливе завдяки спеціальній конструкції системи відведення у внутрішньому блоці.

Внутрішній блок має свої особливості. За зовнішнім виглядом він сильно нагадує обігрівач-конвектор. Його плоский корпус набагато довший, ширший і тонший, ніж у кімнатних спліт-систем класичного типу.

У верхній торцевій частині  розташовуються жалюзі для подачі підготовленного повітря. Знизу знаходиться отвір повітрозабірника. Потужні відцентрові вентилятори, якими оснащується більшість кондиціонерів підлогово-стельового типу, виконують відразу кілька функцій. Вони відповідають як за забір повітря з приміщення, так і за подачу його в теплообмінник з подальшим поверненням назад в кімнату.

Переваги підлогово-стельових кондиціонерів

Підлогово-стельові кондиціонери використовуються в тому випадку, коли немає можливості встановити класичну спліт-систему, а касетний кондиціонер потребує складного монтажу і наявності підвісної стелі.

 • Принцип розподілу повітря дозволяє рівномірно направити його по всьому приміщенню. При цьому немає протягів та потужних потоків повітря, що потрапляють прямо на людину. Тож і ризик захворіти значно менший.
 • Окремі моделі навіть здатні розподіляти повітряний потік в чотирьох напрямках, в кожному з яких інтенсивність руху повітря можна регулювати індивідуально. Наприклад, при паралельному потоці виключаються протяги, а повітря оновлюється природним чином.
 • Колонні кондиціонери у комерційних приміщеннях занадто габаритні, адже їх висота може сягати двох метрів. Для них ще треба відшукати місце, на відміну від значно компактніших підлогових.
 • У квартирах з французькими вікнами не впишеться настінний блок, адже занадто потрапляє в очі та псує інтер’єр. Та сама проблема виникає у будь-якому класичному стилі, що взагалі не передбачає сучасної техніки. Підлогово-стельові моделі легше непомітно вписати.
 • Порівняно із моноблочними мобільними кондиціонерами, що також встановлюються знизу, підлогово-стельові компактніші, тихіші та ефективніші.
 • Підлогово-стельовий кондиціонер прекрасно підходить для приміщень, що мають витягнуту форму. Це можуть бути і житлові, і комерційні об’єкти.

Недоліки підлогово-стельових кондиціонерів

Незважаючи на безліч переваг, підлогово-стельові спліт-системи мають і свої мінуси.

 • Є проблеми з монтажем на нерівну площину. Тож стіни чи стеля повинні бути вирівняними.
 • Вони менш ефективні при нагріванні повітря. При будь-якому розташуванні потік буде спрямований або уздовж стелі, або до стелі, де і так утворюється найтепліший шар повітря. А біля підлоги навпаки – повітря довго залишається холодним.
 • При стельовому монтажі висота стелі має бути не менше 2,5 м. Інакше холодний потік створюватиме незручності для людей у приміщенні.

Якщо ви вже визначалися, що вам потрібен саме підлогово-стельовий кондиціонер, звертайтеся до нас! В інтернет магазині BNclimate є різні моделі для різних задач. Ми неодмінно допоможемо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *