Новини

Поради щодо вибору зволожувача повітря

Зазвичай підвищений попит на зволожувачі припадає на спекотні літні дні та на холодну пору року, коли повітря в будинку стає сухим і утруднює дихання. Рівень вологості повітря в будинку можна виміряти побутовими гігрометрами.

Лікарі вважають, що комфортна відносна вологість для людини становить 40-60%. Але для кожного конкретного випадку ці показники можуть дещо відрізнятися. Наприклад, для новонароджених рівень вологості повинен становити в районі 60%. Для позбавлення від подразнення при сухості шкіри досить 30-40%. Електростатичні розряди не турбуватимуть вже при вологості близько 30%.

Головна характеристика зволожувача

Головна характеристика зволожувача – продуктивність по воді або витрата води. Завдання пристрою – наповнити повітря вологою. Чим вища витрата води, тим більше приміщення може обслужити прилад. Зазвичай ця характеристика не вказується для мийок повітря і зволожувачів традиційного типу тому їх продуктивність залежить від вологості повітря в приміщенні.

Які бувають зволожувачі?

Зараз на ринку побутових зволожувачів існує два типи, які принципово відрізняються за способом роботи:

  • Ультразвукові зволожувачі. Вони більш поширені і доступні. Їх переваги: низька ціна і висока, а головне – стабільна продуктивність.
  • Зволожувачі традиційного типу (природного випаровування) або мийки повітря. Мийки очищають повітря від пилу і одночасно зволожують його. Витрата води залежить від вологості повітря в кімнаті. Чим сухіше повітря, тим краще випаровування. Процес регулюється природним способом без електроніки.

Додаткові характеристики і корисні функції зволожувачів

Є ще кілька критеріїв, на які варто звертати увагу при виборі зволожувача повітря.

  • Обсяг резервуара для води. Чим він більший, тим рідше доведеться наливати воду. Цей показник буде особливо актуальним для зайнятих людей, а також для тих, хто схильний забувати регулярно обслуговувати техніку.
  • Вбудований гігрометр. Прилад для вимірювання вологості допоможе вам визначити, чи вирішена проблема сухого повітря в будинку. Якщо в зволожувачі немає гігрометра, його можна придбати окремо.
  • Іонізація. Іонізоване повітря допомагає в профілактиці і лікуванню хвороб, пов’язаних з дихальною системою і вірусними захворюваннями. Також воно підвищує імунітет організму, покращує сон, підвищу працездатність та надає бадьорості.
  • Дезінфекція води. Якщо рідко промивати бак, в воді розвиваються хвороботворні мікроорганізми. Використовуються різні способи боротьби з розмноженням бактерій: хімічні добавки, іонізація сріблом, нагрів води, тощо.

Також є зволожувачі з таймером та пультом дистанційного керування. Проте, щоб такий пристрій був дійсно ефективним, він має працювати постійно. Адже при відключенні вологість впаде досить швидко, а щоб підняти її до необхідного рівня може знадобитися багато часу.

Враховуйте, що побутовий зволожувач не допоможе в офісі чи комерційному приміщенні. Адже площа та обмін повітрям в будинку менші, тож і потужність необхідна інша. Якщо вам потрібна допомога у виборі, ми в BNclimate вже готові відповісти на ваші питання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *