Зазвичай підвищений попит на зволожувачі припадає на спекотні літні дні та на холодну пору року, коли повітря в будинку стає сухим і утруднює дихання. Рівень вологості повітря в будинку можна виміряти побутовими гігрометрами.
Лікарі вважають, що комфортна відносна вологість для людини становить 40-60%. Але для кожного конкретного випадку ці показники можуть дещо відрізнятися. Наприклад, для новонароджених рівень вологості повинен становити в районі 60%. Для позбавлення від подразнення при сухості шкіри досить 30-40%. Електростатичні розряди не турбуватимуть вже при вологості близько 30%.
Головна характеристика зволожувача
Головна характеристика зволожувача – продуктивність по воді або витрата води. Завдання пристрою – наповнити повітря вологою. Чим вища витрата води, тим більше приміщення може обслужити прилад. Зазвичай ця характеристика не вказується для мийок повітря і зволожувачів традиційного типу тому їх продуктивність залежить від вологості повітря в приміщенні.
Які бувають зволожувачі?
Зараз на ринку побутових зволожувачів існує два типи, які принципово відрізняються за способом роботи:
- Ультразвукові зволожувачі. Вони більш поширені і доступні. Їх переваги: низька ціна і висока, а головне – стабільна продуктивність.
- Зволожувачі традиційного типу (природного випаровування) або мийки повітря. Мийки очищають повітря від пилу і одночасно зволожують його. Витрата води залежить від вологості повітря в кімнаті. Чим сухіше повітря, тим краще випаровування. Процес регулюється природним способом без електроніки.
Додаткові характеристики і корисні функції зволожувачів
Є ще кілька критеріїв, на які варто звертати увагу при виборі зволожувача повітря.
- Обсяг резервуара для води. Чим він більший, тим рідше доведеться наливати воду. Цей показник буде особливо актуальним для зайнятих людей, а також для тих, хто схильний забувати регулярно обслуговувати техніку.
- Вбудований гігрометр. Прилад для вимірювання вологості допоможе вам визначити, чи вирішена проблема сухого повітря в будинку. Якщо в зволожувачі немає гігрометра, його можна придбати окремо.
- Іонізація. Іонізоване повітря допомагає в профілактиці і лікуванню хвороб, пов’язаних з дихальною системою і вірусними захворюваннями. Також воно підвищує імунітет організму, покращує сон, підвищу працездатність та надає бадьорості.
- Дезінфекція води. Якщо рідко промивати бак, в воді розвиваються хвороботворні мікроорганізми. Використовуються різні способи боротьби з розмноженням бактерій: хімічні добавки, іонізація сріблом, нагрів води, тощо.
Також є зволожувачі з таймером та пультом дистанційного керування. Проте, щоб такий пристрій був дійсно ефективним, він має працювати постійно. Адже при відключенні вологість впаде досить швидко, а щоб підняти її до необхідного рівня може знадобитися багато часу.
Враховуйте, що побутовий зволожувач не допоможе в офісі чи комерційному приміщенні. Адже площа та обмін повітрям в будинку менші, тож і потужність необхідна інша. Якщо вам потрібна допомога у виборі, ми в BNclimate вже готові відповісти на ваші питання!