Новини

Поради, як не захворіти від кондиціонера

Незважаючи на шалену популярність кондиціонерів, їх і досі бояться постійно вмикати, щоб не захворіти. Проте чи це дійсно можливо? І як вберегтися, якщо це правда? Ми у BNclimate вже все з’ясували!

Правильна різниця температур

Комфортною для людини, що знаходиться в приміщенні, вважається температура в 22-24 градуси. Тож, увійшовши до приміщення зі спеки, не варто відразу ж знижувати її до 16-18 градусів. Краще робити це поступово, по 2-3 градуси кожні 10-15 хвилин. Якщо людина протягом тривалого часу постійно знаходиться в приміщенні, то вже тоді можна встановити температуру нижче 23 градусів.

Щоб не застудитися, перебуваючи під кондиціонером, варто дотримуватися таких правил: різниця між температурою на вулиці і температурою на кондиціонері не повинна перевищувати 7 градусів. Не варто зловживати турборежимом.

Окрім того, потік повітря не повинен бути спрямований на людей. Краще направити його в стелю – так він буде рівномірніше розподілятися по кімнаті. Слід встановити найменшу швидкість потоку повітря. Звісно, приміщення буде охолоджуватися дещо повільніше, але ніхто не постраждає.

Зволоження повітря

Навіть найкращий кондиціонер сушить повітря, причому працюючи не тільки на обігрів, а й навіть на охолодження. А надто сухе повітря веде до захворювань дихальних шляхів. Тому розумно придбати апарат, здатний не тільки кондиціонувати, але і зволожувати.

В іншому випадку можна докупити простий зволожувач із гігрометром та встановити  його під кондиціонером. Нормальною вважається вологість від 40 до 60%. Використання ультразвукового зволожувача повітря дозволить уникнути пересихання. Це чудова профілактика для нашого імунітету.

Очищення фільтрів

Фільтри кондиціонеру накопичують увесь бруд та пил із повітря. Згодом всередині утворюються ідеальні умови для розвитку патогенних мікроорганізмів, з’являються грибки та цвіль. Все це розноситься по кімнаті повітряним потоком та має очевидні наслідки для здоров’я.

Тож фільтри необхідно промивати самостійно раз на місяць, за необхідності чи по рекомендації виробника. А періодично варто замовляти професійне сервісне обслуговування, щоб вичистити обидва блоки та перевірити справність пристрою в цілому. Особливо – після довгого простою.

Сидіння під кондиціонером

Сам по собі прилад не викликає хвороби, проте переохолодження дійсно стрімко послаблює імунітет. Окрім того, від нього звужуються судини і починається тремтіння. Це поєднання може призвести до локального спазму м’язів. Так часто буває з шиєю, в якій ми відчуваємо біль і скутість на наступний день. Судини можуть звужуватися і в головному мозку: тоді починає боліти голова. Особливо це стосується більш потужних офісних кондиціонерів.

Провітрювання приміщення

Хоча внутрішній блок сучасних систем виводиться назовні, цього недостатньо. Не забувайте регулярно провітрювати приміщення, адже інакше зростає рівень вуглекислого газу і падає рівень кисню. Це може спровокувати головні болі, підвищену втомлюваність, сонливість. Тож щогодини вимикайте кондиціонер хоча б на кілька хвилин і відкривайте вікна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *