Без категорії

Правильне розташування кондиціонера в кімнаті

Одна з можливостей сховатися від спекотної літньої спеки – покупка кондиціонера, і ключову роль тут відіграє не лише вибір кліматичного обладнання, а й його правильне встановлення. Саме від цього фактора залежатиме ефективність роботи техніки та комфортність її експлуатації.

Найбільшу популярність з усіх категорій кондиціонерів набули функціональні спліт-системи. Вони оснащені окремими блоками, один з яких для зовнішнього, а інший для внутрішнього розміщення. При монтажі кондиціонера необхідно враховувати всі нюанси, про які ми у BNclimate вирішили розповісти детальніше.

Правила розміщення внутрішнього блоку

Встановлення внутрішнього модуля бажано проводити у процесі ремонту. Це дозволить сховати його комунікації та акуратно вписати обладнання в загальний інтер’єр квартири, будинку чи офісу. Якщо ж монтаж кліматичного апарату заплановано у вже готовий інтер’єр, то необхідно враховувати не тільки технічні характеристики пристрою, але і його дизайн, зручність управління, а також ряд певних правил і рекомендацій:

  • Охолоджений повітряний потік не повинен потрапляти на людей через високу ймовірність переохолодження та розвитку застуди. Його найбільша концентрація знаходиться за 3 м від установки, а далі розсіюється. Краще спрямовувати модуль так, щоб повітря йшло між проходами або туди, де люди бувають найрідше. Оптимальним варіантом вважається місце над дверима.
  • Відстань від стелі до внутрішнього блоку має бути не менше 10 см, а від бічної стіни близько 15 см. Таке розміщення обов’язкове, оскільки апарату необхідний вільний простір для нормального забору повітря та його циркуляції по системі.
  • Не можна розташовувати кондиціонер за жалюзі, шторами та іншими перешкодами. Інакше охолоджений потік повітря не досягне основної площі кімнати.
  • Потрібно максимально скоротити відстань траси між внутрішнім та зовнішнім блоком. Як правило, найбільше значення не може перевищувати 30 м, але цей показник може змінюватись в залежності від модифікацій апарату. Оптимальною вважається відстань від 5 до 10 м.
  • Рекомендується враховувати відстань до меблів. Щоб повітря рівномірно розподілялося по всій кімнаті, в межах 1,5 м не повинно бути високих предметів – шаф, стендів, тощо.
  • Не варто встановлювати кондиціонер поруч із опалювальними приладами. Висока температура, що виходить від них, буде негативно впливати на робочі елементи апарату і призведе до постійного включення обладнання, а значить і його швидкого виходу з ладу.
  • При розміщенні кондиціонера біля вікна, слід фіксувати його так, щоб потоки холодного повітря направлялися перпендикулярно до потоків гарячого повітря, що виходить від вікна.
  • У спальні не можна розташовувати обладнання безпосередньо над узголів’ям ліжка або навпроти нього. Найкращим варіантом буде його розміщення збоку від місця відпочинку. Також допустимо розміщувати пристрій так, щоб повітряний потік подавався перпендикулярно до ліжка в області задньої спинки.
  • Вибираючи місце розташування кондиціонера у вітальні необхідно додатково приділити увагу естетичній стороні. Краще, щоб внутрішній блок був малопомітним і не заважав вільному переміщенню кімнатою. Не варто встановлювати його так, щоб потоки повітря попадали на обідній стіл, крісла, диван.
  • Найбільшу складність становить монтаж обладнання на кухні через обмежений простір та наявність інших побутових приладів – холодильника, плити, газової колонки, радіаторів. Оптимальним рішенням у цьому випадку є використання компактних кутових моделей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *