Діти проводять у своїй кімнаті значну частину часу – грають, займаються, сплять, тому важливо створити мікроклімат, який буде сприятливо впливати на здоров’я і настрій. У дитячій завжди потрібно регулярно провітрювати, підтримувати відповідну температуру та вологість.
Для початку дамо кілька простих порад:
- Дітей не можна перегрівати – це навіть гірше, ніж переохолоджувати. Це пов’язано з тим, що малюкам треба втрачати тепло, вироблене тілом. А якщо в приміщенні, де вони знаходяться, буде спекотно, вони цього зробити не зможуть. Діти будуть пітніти та втрачати рідину, при нестачі якої істотно порушується робота всіх органів.
- Не ставте додаткові обігрівачі, якщо температура не опускається нижче 18 градусів, не викручуйте регулятори батарей на максимум, постійно провітрюйте приміщення та запускайте кисень. Навіть якщо у вас стоїть кондиціонер, пам’ятайте, що він переганяє повітря по кімнаті, а не приносить нове.
- Обов’язково стежте за вологістю. Сухе повітря здатне пошкодити слизові оболонки, що може привести до запалень. А надто вологе сприяє розвитку грибка та плісняви, що вкрай небезпечно для здоров’я будь-якої людини, а дитини – особливо.
А тепер докладніше поговоримо про те, як домогтися бажаного результату.
Зволожувач повітря для дитячої
Зволожувач повітря – це кліматичний пристрій, необхідний для підтримки комфортної вологості повітря в приміщенні. Часто батьки не впевнені, чи потрібен зволожувач повітря в дитячій кімнаті. Однак діти набагато частіше за дорослих схильні до алергічних реакцій, у них більш чутлива шкіра і недостатньо стійкий до вірусів імунітет. Тому варто звернути увагу на стан мікроклімату в кімнаті, де живе маленька дитина.
Шкіра малюків більш делікатна, схильна до висихання і пошкоджень. Занадто сухе середовище сприятливе для мікробів і розповсюдження алергенів в повітрі. Зволожувачі повітря можуть значно зменшити ризики. Оптимальна вологість повітря в житловому приміщенні варіюється у межах 30-45% взимку і 30-60% в теплу пору року.
Зволожувач повітря у дитячій кімнаті незамінний в зимові місяці, коли повітря сухіше через те, що система центрального опалення поглинає більшу частину вологи в будинку. У холодну пору року дитина більш сприйнятлива до хвороб або інфекцій, а зволожувач повітря створює більш безпечне середовище. А також допоможе створити всі умови для міцного сну без закладеності носа.
Очищувач повітря для дитячої
Пил, вуличний смог, котяча шерсть, дрібне сміття – ще одна серйозна проблема. В сезон до неї додається пилок, пух, тощо. Для захисту дитячого здоров’я найкраще встановити комплексний очищувач повітря.
У дитячих кімнатах найкраще себе зарекомендували очищувачі повітря з максимально повним набором функцій. Зокрема, моделі, в яких є:
- НЕРА-фільтр;
- Фотокаталітичний фільтр;
- Вугільний фільтр;
- Іонізатор повітря;
- Зволожувач повітря.
Ну і звичайно при виборі очищувача повітря треба враховувати площу дитячої кімнати. Якщо вам потрібна допомога із пошуком вдалої моделі, ми у BNclimate охоче дамо пораду!