Новини

Прогнози щодо зміни клімату у світі

Міжурядова група експертів зі зміни клімату нещодавно опублікувала нову інформацію у доповіді про вплив людської діяльності на навколишнє середовище з прогнозами, як клімат змінюватиметься надалі. Ми у BNclimate розібралися у всьому детальніше і готові розповісти вам.

Міжурядова група експертів зі зміни клімату – це організація, створена для оцінки ризику глобальної зміни клімату, спричиненого техногенними факторами або діями людини. Міжурядова група експертів зі зміни клімату була заснована у 1988 році для того, щоб готувати доповіді про зміну клімату. Її метою є стабілізація концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який запобіг би небезпечному антропогенному втручанню в кліматичну систему.

У новій доповіді автори роблять однозначний висновок, що головна та незаперечна причина глобального потепління – людська діяльність.

В останнє десятиліття середня температура на Землі була на 1,09 градуси вищою, ніж у другій половині 19 століття, і людина прямо відповідальна за частку в 1,07 градуса, та лише 0,02 градуси припадають на природні причини.

За даними доповіді, зараз в атмосфері стільки вуглекислого газу, скільки не було за останні 2 мільйони років, а закису азоту – за 800 тисяч років. Також підтверджено, що останні п’ять років були найспекотнішими в історії метеорологічних спостережень, а рівень світового океану зараз підвищується втричі швидше, ніж на початку 20 століття.

Кожне з останніх чотирьох десятиліть було тепліше за попереднє і будь-яке інше за 170 років. Клімат змінюється у всіх регіонах.

Для того, щоб запобігти глобальним змінам, потрібно різко скоротити великий обсяг викидів парникових газів. Стабілізувати глобальну температуру можна було б за 20–30 років, але у будь-якому разі вона зростатиме щонайменше до середини 21 століття.

Згідно з найоптимальнішим сценарієм, до кінця століття в середньому буде тепліше, ніж зараз. Для цього викиди парникових газів повинні бути не більше, ніж поглинається екосистемами і за допомогою технологій, хоча поки що такі технології існують тільки у вигляді прототипів. Але якщо викиди не скоротяться, а, навпаки, суттєво збільшаться, то може потепліти ще на три з лишком градуси або навіть більше.

Для того, щоб переконати всіх, хто сумнівається, автори пояснюють, що глобальне потепління це не тільки підвищення температур, у цьому процесі зростає і мінливість клімату. Тому різкі заморозки, потужні зливи чи посуха – це результат глобального потепління.

На планеті посилюється кругообіг води та змінюються його просторові характеристики. Через це в одних місцях ллють потужні зливи, а в інших дедалі частіше стоїть посуха. У високих широтах, швидше за все, опадів буде ще більше, а субтропіках — менше. Що вище зросте глобальна температура, то частіше встановлюватиметься екстремальна погода.

Підвищення рівня світового океану, прогнозують експерти, не зупиниться в жодному разі: навіть у найпозитивнішому зі сценаріїв він підвищиться щодо рівня 1900 року приблизно на 0,3 метра до 2100 року та на 0,5 метра до 2150-го. Проте за найпозитивнішого розвитку подій підвищення температури після 2050 року припиниться, а температура підвищиться на 1,8 градуса лише до 2100 року. При негативних варіантах розвитку подій температура продовжить збільшуватися і може зрости на 4,4 градусів до 2100 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *