Новини

Сервісне обслуговування кондиціонера. Для чого? Як часто?

Недостатньо встановити кондиціонер та роками насолоджуватися прохолодою. Адже будь-яка техніка поступово зношується. А у випадку із кондиціонерами ще й забруднюється. Саме тому одразу додайте до плану виклик майстра два рази на рік.

Сервісне обслуговування кондиціонера передбачає очищення всіх вентиляційних частин, перевірку рівня охолоджуючої рідини, тощо. Майстер огляне систему візуально, обробить антибактеріальними речовинами, очистить парою, промиє всі деталі, до яких важко дістатися самостійно. Зокрема – фільтри зовнішнього блоку та дренажну систему. Також потрібно контролювати стан теплоізоляції, затяжку стиків та інші деталі. Чому це потрібно? Зараз розкажемо!

Як працює кондиціонер?

Щоденно через кондиціонер проходять величезні об’єми повітря. Поступово вуличний фільтр забивається пилком, брудом, пухом, тощо. А внутрішній – пилом та шерстю тварин. Накопичуються алергени, ви дихаєте брудним повітрям, всередині системи згодом розвиваються бактерії та виникає цвіль і грибок. Окрім того, знижуються ефективність кондиціонеру, на зміну температури йде більше часу та витрачається більше енергії, техніка швидше зношується, а дренажна система засмічується та протікає. У запущених випадках навіть існує ймовірність, що компресор кондиціонера припинить працювати. Ви ж у цей час страждаєте від незрозумілих алергій, безсоння, головного болю, кашлю та проблем із диханням.

Як часто потрібне обслуговування кондиціонера?

За загальними рекомендаціями сервісне обслуговування звичайного побутового кондиціонера потрібне двічі на рік – восени та навесні. Проте якщо ви користувалися кондиціонером лише кілька разів за сезон, то скоріш за все немає потреби перевіряти всі вузли агрегату. А от якщо ви користуєтеся пристроєм постійно, у великому приміщенні із великою кількістю людей, обслуговування знадобиться частіше.

Ще одна причина звертатися до професіоналів три чи навіть чотири рази на рік – наявність значних насаджень тополь чи схожих дерев біля будинку. Те саме стосується будинків біля великих та активних доріг. Тобто значення мають будь-які чинники, що впливають на фактичне забруднення пристрою. До речі, фільтри внутрішнього блоку в такому випадку взагалі краще самостійно промивати раз на два-три тижні.

За статистикою найчастіше люди звертаються у сервіс влітку. Проте ми рекомендуємо зробити це навесні. По-перше, краще перевірити та прочистити техніку до її активного використання. Адже маленькі неполадки легко перетворяться на значну поломку в пік сезону. Окрім того, влітку завжди багато викликів, тож ви можете чекати на майстра навіть кілька тижнів. Саме тому краще робити все вчасно.

Серед причин негайно позапланово звернутися до фахівців відносяться перебої в роботі кондиціонеру, дивні звуки, підвищений рівень шуму, наявність неприємного запаху, неефективність роботи приладу, тощо. Якщо промити внутрішній фільтр ви можете самостійно, то з іншими проблемами краще викликайте майстра. Чи одразу звертайтеся до нас до BNclimate.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *