Новини

Що таке повітряна завіса?

Теплова повітряна завіса створює захисний бар’єр для дверей, що не дозволяє холодним повітряним масам ззовні проникати всередину. А саме це основна причина неприємних температурних стрибків. Фактично, теплова завіса – тепловентилятор над дверним отвором (горизонтальний) чи збоку від нього (вертикальний). 

Як визначити, чи потрібна вона вам? Достатньо відповісти на кілька питань:

  • Вас турбують постійні протяги та холодне повітря в кімнаті?
  • Взимку холодно навіть з обігрівачем та батареями? 
  • Влітку спекотно, незважаючи на кондиціонер? 
  • В приміщення постійно летить пил, бруд та комахи з вулиці? 
  • Хтось вдома чи в офісі постійно хворіє, коли сидить неподалік від дверей?

Всі ці проблеми вирішить якісна теплова завіса. 

Принцип роботи повітряної завіси

Всередині пристрою знаходиться тепловий вентилятор, який забирай повітря з приміщення. Воно проходить всередину теплової завіси крізь перфоровану стінку в корпусі. На наступному етапі здійснюється нагрівання повітряних мас в спеціальному відсіку за допомогою електричного чи водяного нагрівача. Далі завіса видуває маси через сопло потужним потоком, і, таким чином, повітря потрапляє назад в приміщення. 

За рахунок того, що струмінь повітря сильний та потужний, він перекриває дверний отвір повністю. Тож саме тому таке явище називається повітряною завісою. Вона невидима оку, проте не дозволяє холоду, пилу та бруду проникати всередину. 

Ефективність обладнання напряму залежить від конструкції турбіни, яка і відповідає за створюваний потік повітря. Найкращі моделі оснащені однією турбіною із двигуном на торці, яка буде проходити по всій площині пристрою.

Повітряні завіси з підігрівом 

Є два види повітряних завіс – з підігрівом та без. В других повітряні маси не прогріваються, проте так само захищають приміщення від холоду, пилу та шкідників. Такі моделі добре підходять для складів, промислових приміщень та об’єктів, де важливо зберегти різний, проте стабільний температурний режим в ріжних кімнатах. 

Завіси з підігрівом можуть бути водяними та електричними:

  • У водяних у якості теплоносія використовуються звичайна гаряча вода. Система під’єднується до мережі за допомогою патрубків. Такі моделі зазвичай дешевші в експлуатації, проте більш залежні від зовнішніх чинників. Власне, від наявності гарячої води.
  • В електричних використовуються ТЕНи – трубчасті електронагрівачі. Вони підбираються з урахуванням певної довжини, потужності і необхідної швидкості обдування. Самі ТЕНи у вигляді спіралі поміщені в металеві трубки у склокерамічній оболонці.

Як правильно встановити теплову завісу?

Фахівці стверджують, що під час установки теплової завіси необхідно обов’язково проконтролювати, щоб вона повністю перекривала дверний отвір і знаходилася якомога ближче до нього.

Окрім того, якщо теплова завіса буде трохи довшою за сам прохід, це забезпечить кращий захист приміщення. Якщо дверний отвір занадто широкий чи високий, можна встановити декілька пристроїв впритул. Проте чим більша відстань – тим вищою має бути швидкість потоку повітря. 

Визначилися, що саме вам необхідно? Чи все ще знаходитеся на роздоріжжі? У будь-якому випадку звертайтеся до нас у  BNclimate, і наші консультанти допоможуть обрати найкраще кліматичне обладнання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *