Новини

Що таке припливна і витяжна вентиляція?

Свіже повітря в будинку необхідне завжди. А от чи потрібна для цього особлива система вентиляції – велике питання. Може простіше відкрити вікно? Ми у BNclimate точно знаємо відповідь на це питання!

Дехто помилково вважає складні системи припливу повітря надмірністю. Сучасні вікна відмінно справляються з вентиляцією, тож дозволяють дихати свіжим повітрям навіть взимку. Однак такий спосіб вентиляції має кілька серйозних недоліків. По-перше, мешканці будинку змушені миритися з вуличним шумом. По-друге, разом з повітрям з вулиці в приміщення починає активно проникати пил, кіптява, запахи, комахи, тощо. По-третє, відкрите вікно може бути небезпечним, якщо вдома є тварини чи діти.

Існує безліч шляхів для надходження свіжого повітря в будинок. Можна поєднати вентиляцію з системою повітряного опалення або кондиціонування чи змонтувати її абсолютно незалежно. Однак правильно порівняти особливості цих способів, зрозуміти вигоди кожного способу і вибрати потрібний варіант для конкретно вашого випадку зможе лише фахівець.

Тож почнемо з початку. У багатоквартирних і приватних будинках можуть використовуватися дві системи: припливна або припливно-витяжна вентиляція.

  • Припливні системи вентиляції забезпечують лише приплив свіжого повітря в приміщення. При цьому оновлення повітря відбувається природним шляхом: через вікна і двері. В іншому випадку сам процес вентиляції буде сильно затрудненим і неефективним. Основні переваги – невисока вартість та  простота монтажу. Це оптимальний варіант для невеликих міських квартир і дачних будиночків.
  • Припливно-витяжні системи вентиляції часто називають комплексними, так як вони гарантують повний цикл поновлення атмосфери в будинку. Старе повітря відводиться з кімнат, а на його місце надходить свіже вуличне. Найпростіші припливно-витяжні системи вентиляції складаються з декількох електричних вентиляторів, що обертаються в різних напрямках. Такий спосіб дозволяє забезпечити свіжість повітря тільки в одній, максимум – двох кімнатах. Основні переваги – невисока вартість та простота монтажу. Це ефективний варіант для заміських будинків площею до 100 квадратних метрів.
  • Припливно-витяжні установки забезпечуються фільтрами-пиловловлювачами і системою попереднього підігріву повітря, що поступає в зимовий період. Завдяки розгалуженій мережі припливно-витяжні установки відмінно справляються з вентиляцією цілого поверху або навіть всього будинку. Звичайно, недоліки очевидні одразу: вартість установки та складний монтаж повітропроводів, які необхідно ховати за підвісними стелями, в стінах або підлозі. А ще існує необхідність періодичного обслуговування припливно-витяжної установки, очищення її механізмів і заміни пилового фільтра. Серед переваг – практично безшумна робота, значно більша ефективність, відсутність додаткового навантаження на систему опалення за рахунок попереднього підігріву вуличного повітря в зимовий період. Це найдоцільніший вибір для великих котеджів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *