Новини

Що таке рекуператор в системі вентиляції? Види рекуператорів

Prana 200 C

Створення здорового мікроклімату вимагає облаштування продуманої вентиляції. Без постійного надходження чистого повітря неможливо відчувати себе комфортно. Але це незмінно тягне за собою ряд нових проблем: видалення застояного повітря, збереження тепла взимку і прохолоди влітку, створення сприятливої ​​атмосфери. Саме для цього використовуються спеціальні рекуператори повітря.

Враховуйте, що рекуператор не замінить опалювальні прилади. Його мета не прогрівати приміщення, а не давати теплому повітрю виходити на  вулицю через вікна, двері, тощо. 

Як працює рекуператор?

Провітрювач з рекуперацією – це конструкція з теплообмінником для повернення теплової енергії, яка видаляється з приміщення. В той же час він перешкоджає проникненню спеки з припливом. Принцип роботи конструкції базується на поділі припливного і витяжного потоків, які не будуть перетинатися між собою, але зможуть обмінюватися тепловою енергією. Тож можна в кілька разів скоротити тепловтрати через вентиляцію.

Ще одна перевага рекуператорів – видалення вологи, яка конденсується в теплообміннику. Таким чином легко підтримувати сприятливий мікроклімат в приміщенні і економити на утриманні об’єкта за рахунок використання енергоефективних технологій.

Різновиди та конструктивні особливості рекуператорів 

Перш ніж купити рекуператор, необхідно визначитися з відповідною моделлю. Вони класифікуються за кількома основними принципами:

  • За призначенням і сферою застосування;
  • За конструкцією;
  • За схемою переміщення теплоносія.

Сучасні рекуператори виготовляють із кераміки, металу, пластику та навіть целюлозних матеріалів. Всім з них властива висока теплопровідність – це головний критерій. Найпоширеніші форми – пластинчата, мембранна, трубчата, тощо. Ці характеристики не суттєво впливають на довговічність приладу, тож це не основний критерій вибору. 

Який рекуператор обрати?

Найпоширеніший варіант – роторний рекуператор. Барабан всередині конструкції спочатку пропускає тепле витяжне, а потім холодне припливне повітря. Всередині – гофровані сталеві пластини, які сприяють послідовному прогріванню і охолодженню. Це ефективна, але габаритна конструкція.

Ще один популярний варіант – пластинчастий рекуператор. Його конструкція простіша, а сам він – дешевший. Канали касети розділені листами оцинкованої сталі. Він компактний і практичний, але може промерзати при дуже низькій температурі зовні. Саме така модель частіше зустрічається в будинках, квартирах і гаражах.

Що ще варто врахувати при виборі рекуператора?

Компактні сучасні моделі легко монтуються в стіну і не потребують складного обслуговування або догляду. Для їх установки не потрібні додаткові короби і повітроводи. Для великих об’єктів і більш складних систем використовуються великогабаритні потужні моделі.

Неодмінно враховуйте рівень шуму. Краще встановлювати подібне приладдя в підсобних приміщеннях. Кількість і розташування рекуператорів прораховується, враховуючи площу об’єкта, температурні та інші індивідуальні особливості.

А щоб придбати дійсно якісне кліматичне обладнання, звертайтеся до нас. В інтернет магазині BNclimate ви знайдете широкий та різноманітний вибір техніки для будь-яких задач!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *