Новини

Стельові кондиціонери та їх особливості монтажу

Стельові кондиціонери також складаються з двох блоків: зовнішнього компресорно-конденсаторного і внутрішнього, де і знаходиться випарний пристрій. За специфікою монтажу і використання вони дещо відрізняються від стінових моделей. Ми в BNclimate вже розібралися у тонкощах використання та монтажу і готові поділитися.

В першу чергу варто визначитися з тим, які бувають стельові кондиціонери.

  • Касетні. Встановлюються у міжстельовий простір. Підходять для будь-яких інтер’єрів. Комунікації ховаються в підвісній частини стелі. Такі моделі встановлюються в офісах, в магазинах, в закладах громадського харчування та інших громадських приміщеннях з підвісними стелями висотою від 2,7 м.
  • Канальні спліт-системи. Найпотужніше напівпромислове обладнання, що монтується в застельовому просторі або за плитами перекриття.
  • Підлогово-стельові кондиціонери. Вони мають плаский внутрішній корпус. Можна встановлювати на стелю, а при необхідності фіксувати на підлозі. Підлогово-стельові кондиціонери успішно експлуатуються в комерційних і побутових приміщеннях.
  • Пристельові кондиціонери. Вони також мають плаский внутрішньої блок, що фіксується до поверхні стелі. Забезпечують ефективне охолодження з можливістю забору свіжого повітря до 10%.

Серед загальних переваг різних моделей можна відзначити повноцінний доступ до механізмів системи, що значно спрощує процес ремонту і обслуговування приладу. Також вони рівномірно розподіляють потоки охолодженого повітря, забезпечуючи комфортний температурний режим в приміщенні. Прилади дуже потужні та продуктивні, проте працює з низьким рівнем шуму. А також стельовий кондиціонер не займає зайвого простору в приміщенні.

З недоліків виділяють високу вартість деяких моделей і складність монтажу. І саме про монтаж варто поговорити окремо.

Монтаж стельових кондиціонерів

Від правильності установки блоків залежить якість і ефективність роботи кліматичного обладнання. Внутрішній блок фіксується на великій відстані від зовнішньої стінки і від точки установки головного блоку з компресором.

Для забезпечення рівномірного навантаження на компресор необхідно дотримуватися кута нахилу трубки з теплоносієм. Внутрішній блок фіксується до стельових плит за допомогою спеціальної монтажної пластини, що входить в комплектацію. Касетні моделі кондиціонування можна встановлювати в будь-якій частині стельового перекриття.

До речі, при установці підлогово-стельового кондиціонера в вертикальному положенні на підлозі монтажна пластина закріплюється до стіни і створює додаткову підтримку для корпусу приладу.

Принцип роботи стельових кондиціонерів заснований на циркуляції холодоагенту всередині контуру за рахунок роботи компресора. Повітря, що поступає, охолоджується в випарнику і подається на вихід через спеціальні канали.

Функціональність приладу залежить від особливостей внутрішнього блоку і способу монтажу – горизонтального або вертикального. Наприклад, при верхньому розміщенні охолоджене повітря проходить уздовж стелі і рівномірно розподіляється по кімнаті. Касетні моделі спліт-обладнання забезпечують рівномірний розподіл повітря по чотирьох напрямах. При установці кондиціонера біля стіни на підлозі циркуляція повітря здійснюється знизу вгору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *