Новини

Технічне обслуговування кондиціонерів

Своєчасне технічне обслуговування кондиціонерів – це гарантія не лише довгого та якісного функціонування техніки. Це також економія на її утриманні, а головне – запорука здоров’я та гарного самопочуття усіх, хто користується обладнанням.

Кожним виробником передбачена можливість самостійного обслуговування кондиціонера. Зазвичай докладні рекомендації детально прописані в інструкції з експлуатації. Як правило, самостійне обслуговування зводиться до періодичного чищення або заміни фільтрів внутрішнього блоку. Рекомендується один раз на 2-3 місяці промивати внутрішні фільтри, окрім антибактеріальних, в теплій воді.

Але якщо з цим ще можна впоратися самостійно, то виміряти рівень холодоагенту і виконати дозаправку або заправку кондиціонера фреоном може тільки фахівець, який має необхідні прилади. Тому час від часу необхідно звертатися до професіоналів.

Основні послуги

Сервісне обслуговування кондиціонерів рекомендується проводити хоча б двічі на рік: перед початком активної експлуатації і після неї, тобто навесні та восени. Інша схема у випадку з професійним обладнанням. Тут необхідні систематичні та регулярні планові перевірки.

Загальний порядок обслуговування кондиціонерів наступний:

  • Діагностика;
  • Перевірка та чистка теплообмінника зовнішнього і внутрішнього блоків;
  • Перевірка та чистка фільтрів, випарника, конденсатора;
  • Перевірка та промивка дренажної системи кондиціонера;
  • Вимірювання температури вихідного потоку;
  • Вимірювання робочого тиску в системі;
  • Діагностика витоку фреону;
  • Перевірка електричних з’єднань;
  • Перевірка і відновлення теплоізоляції фреонопровіда (в доступних місцях);
  • Консультування, тощо.

Особливості процесу залежать від стану техніки та інших індивідуальних нюансів.

Для чого необхідне професійне обслуговування?

Основна задача технічного обслуговування кондиціонерів – підтримка оптимальних робочих характеристик обладнання, а при необхідності – ремонт, заміна комплектуючих, інші маніпуляції, які попереджають можливі збої в роботі, поломки та пошкодження.

Регулярне чищення кондиціонера – запорука здорового мікроклімату в приміщенні, а також правильної та безаварійної роботи пристрою. Професійна чистка передбачає чистку корпуса, фільтрів та всіх механізмів і комплектуючих, а також – дезінфекцію, тощо.

Заправка кондиціонерів передбачає доливку холодоагенту у фреоновий контур з використанням спеціальних інструментів. Вона необхідна для компенсації втрат фреону під час використання, внаслідок нормованого витоку, ремонту, подовження фреонопровіда, тощо. Якщо кондиціонер перестав виробляти холод або помітно знизилася продуктивність – у більшості випадків це означає саме потребу у заправці.

Окрім того, навіть найнадійніший кондиціонер періодично потребує ремонту. Значно дешевше та простіше заздалегідь виявити проблемні ділянки під час діагностики та обслуговування, щоб запобігти більш суттєвим та значним пошкодженням чи повному виходу техніки зі строю.

А для професійного обслуговування, а також – вибору та монтажу кондиціонерів у Львові звертайтеся до нашої компанії BNclimate!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *