Новини

Цікаві факти про системи очищення повітря від запахів і пилу

Разом із найдрібнішими частинками, з яких і складається пил, ми вдихаємо мікроби та бактерії, що можуть стати причиною респіраторних та інших захворювань. Під час прибирання навіть з використанням пилососу, більшість пилових частинок так і залишається в повітрі. Виправити це може лише сучасна кліматична техніка. І ми у BNclimate знаємо це, як ніхто.

Є кілька категорій людей, яким бажано користуватися системами очищення повітря:

  • Алергіки. У пилу містяться частинки та речовини тваринного або рослинного походження, які можуть спричинити алергічну реакцію.
  • Пасивні курці. Речовини, які людина вдихає разом із сигаретним димом, можуть провокувати хронічні захворювання легень.
  • Люди, в будинку яких є килими, важкі портьєри та багате текстильне оздоблення. Безперечно, ці предмети роблять обстановку в будь-якому будинку та квартирі затишнішою, але в той же час саме в них збирається велика кількість пилу.
  • Тим, хто часто користується хімічними речовинами. Це можуть бути засоби для прибирання, лаки, парфуми, засоби для укладання волосся, освіжувачі повітря. При частому використанні та вдиханні речовин, що містяться в цих засобах, можуть зашкодити органам дихання.

Принцип роботи очищувача повітря

Основне завдання приладу полягає в очищенні повітря в будинку від пилу і алергенів, спор і бактерій. Це можливо завдяки системі фільтрів у пристрої:

  • Попередній фільтр затримує у собі найбільші частинки та шерсть тварин.
  • HEPA-фільтр – один з найефективніших, коли йдеться про збудників алергії. Він ефективно затримує їх завдяки порам у скловолокні. Чистити та змінювати його необхідно залежно від ступеня забруднення.
  • Вугільний (або дезодоруючий) фільтр допомагає позбутися запахів. Він здатний впоратися навіть із тютюновим димом. Варто звернути увагу на те, що цей фільтр потребує заміни кожні півроку, оскільки його пори швидко забиваються і прилад може перетворитися на джерело забруднення.
  • Каталітичний фільтр активується за допомогою УФ-лампи. Він руйнує спори грибів, бактерії та мікроби. Сам фільтр міняти не доведеться, а ось лампа змінюється через рік чи два.
  • Електростатичний фільтр складається з металевих пластин, які очищають повітря від кіптяви та тютюнових смол. Міняти його не потрібно, достатньо мити щотижня.

Різні моделі приладу містять різну кількість фільтрів – їх може бути як два, так і три чи більше. Кожен вибирає оптимальний варіант виходячи з потреб: наприклад, курцям більше підійде пристрій з вугільним фільтром, алергікам варто звернути увагу на моделі з HEPA-фільтром. Очищувачі можуть бути з можливістю іонізації, озонування та зволоження повітря.

Навіщо потрібен іонізатор повітря?

Під час іонізації відбувається насичення повітря іонами, які мають свою користь для організму: вони покращують якість сну, підвищують працездатність. В результаті нормалізується психологічний стан, людина стає менш дратівливою, прискорюється метаболізм. Але крім корисних властивостей, аероіони можуть завдати шкоди. Так, наприклад, не можна використовувати іонізацію під час хвороби одного з членів сім’ї, оскільки в повітрі, насиченому іонами, інфекція поширюється у рази швидше. Іонізація протипоказана і при низці захворювань: онкології, хронічних захворюваннях, бронхіальній астмі та інших хворобах дихальних шляхів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *