Новини

У чому відмінність спліт-системи від інших типів

На тлі величезного розмаїття кліматичної техніки, недосвідченому користувачу не завжди буває просто розібратися з вибором. Тому ми у  BNclimate вже готові вам допомогти. Особливо плутанина виникає, коли потрібно обрати кондиціонер або спліт-систему. Фактично, спліт-система є підвидом кондиціонера. Але є конструктивні особливості, які варто неодмінно врахувати.

Типовий кондиціонер – це моноблочне обладнання для охолодження повітряного потоку в кімнаті відповідно до встановлених значень. Особливість такого приладу полягає в тому, що всі робочі елементи, включаючи компресор, вентилятор, випарник і конденсатор, розташовані в одному корпусі. Така техніка представлена ​​віконними і мобільними підлоговими моделями. Останні можуть бути як автономними, так і з обов’язковим підключенням гофрованого шлангу і його виведенням на вулицю.

Моноблокові кондиціонери працюють від стандартної побутової мережі і поглинають тепле повітря для його охолодження рідиною – холодоагентом, який циркулює по замкнутій системі всередині приладу.

На відміну від кондиціонерів моноблочного типу, спліт-системи мають більш складну конструкцію, що включає внутрішній і зовнішній блоки. Останній призначений для установки з вулиці, в той час як внутрішній модуль встановлюється тільки в приміщеннях і зв’язується з зовнішнім мідними трубками і електричним кабелем. За якісне поглинання повітря, швидкість його охолодження і подачі відповідають вентилятор, компресор, конденсатор і модулі охолодження. Окремо встановлюється система фільтрації і нагрівання повітря.

Особливості роботи спліт-системи

За своїм принципом роботи спліт-системи практично ідентичні класичним кондиціонерам. Він базується на примусовій циркуляції повітряного потоку, що здійснюється під дією потужного компресора, який подає потік до системи холодоагенту. А потім вже охолоджене повітря направляє в приміщення через блок, що знаходиться всередині. При цьому продукти, що утворюються при функціонуванні внутрішнього модуля, повністю виводяться через зовнішній блок.

Які ще відмінності варто врахувати?

Крім того, що спліт-системи мають більш складну конструкцію, вони відрізняються від звичайних кондиціонерів й іншими параметрами:

  1. Функціонал. Основна частина моноблочних апаратів розрахована лише на охолодження повітря, в той час як спліт-системи можуть нагрівати, зволожувати, очищати, дезінфікувати, перенаправляти повітряний потік в різних напрямках, насичувати повітря киснем, тощо.
  2. Рівень шуму. Моноблоки шумлять під час роботи, а спліт-системи функціонують практично безшумно.
  3. Конденсат. У простих кондиціонерах конденсат, який скупчується в спеціальній ємності, необхідно виливати самостійно вручну, а в спліт-моделях він автоматично виводиться через дренажну трубку на вулицю.
  4. Дизайн. Моноблочні моделі переважно мають стандартний дизайн та не можуть похизуватися розмаїттям. На відміну від них, спліт-системи представлені на ринку різними формами і кольорами, що дає можливість знайти прилад, який гармонійно впишеться в інтер’єр приміщення.

Стандартні кондиціонери з одним блоком належать до бюджетної категорії. Більш функціональні спліт-системи коштують дорожче, але це цілком виправдано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *