Новини

Вентиляція повітря на виробництві

Ледь не третину власного життя людина проводить на роботі. Дехто менше, дехто – більше, змінюються розлади та зміни. Проте у будь-якому випадку це значна віха.

Протягом всього цього часу працівники підприємств потрапляють під вплив шкідливих зовнішніх факторів. Це пил, забруднене повітря, підвищені або знижені температури, тощо. Використов30ують хімічні, пожежонебезпечні та навіть летючі речовини – і все це у великій концентрації накопичується в повітрі.

Для забезпечення безпеки підприємства і створення комфортного мікроклімату у виробничому приміщенні для персоналу використовується промислова вентиляційна система.

Природна і механічна вентиляція

Всі різновиди вентиляції розподіляють на дві великі категорії:

  • Природна. Повітря рухається за рахунок природного руху повітряних мас: вітру, гравітації, тощо. Потоки проникають через усі шпарини та отвори, вікна, двері, спеціальні канали. Ефективність залежить від різниці температур в приміщенні і на вулиці, перепаду тиску, швидкості і напряму вітру. Для збільшення ефективності на виробництві використовуються дефлектори та ефект аерації.
  • Механічна. Для руху повітря використовуються вентилятори та інші пристрої. Маси курсують спеціальними каналами.  Залежно від напрямку повітряного потоку механічна вентиляція може бути припливною і витяжною. Промислова витяжна вентиляція монтується в верхній частині приміщення, а припливна – на висоті 1,5-1,8 м від рівня підлоги.

Рідше використовуються змішаний тип. Наприклад, якщо об’єм повітря, що видаляється через природні витяжні отвори, занадто великий – виникає потреба у використанні примусової промислової припливної вентиляції. Комбіновані системи орієнтовані в першу чергу на підвищення продуктивності та енергоефективності.

Які типи вентиляції використовують на виробництві?

Всі типи промислової вентиляції оцінюють за загальними критеріями. Це санітарно-гігієнічні, акустичні, протипожежні, експлуатаційні, екологочній та енергозберігаючі норми. Важливим фактором у проектуванні промислових вентиляційних систем є і їх вартість, що включає не лише вартість обладнання, а й вартість його обслуговування.

Є кілька різновидів:

  • Загальні – це системи, які використовуються для всього приміщення;
  • Місцеві системи вентиляції використовуються для певної зони;
  • Локальні потрібні для видалення забруднень, шкідливих речовин, парів і газів в місцях їх виділення.

Окремими категоріями виділяють протидимну та технологічну вентиляції.

Очищення повітря в вентиляційних системах на виробництві

В сучасних вентиляційних системах величезну роль грає очищення забрудненого повітря. Воно буває декількох типів:

  • Гравітаційне – із спеціальними камерами для осаду пилу для підприємств з його значним утворенням.
  • Сухе інерційне – це циклонні та жалюзійні системи для затримки дрібних часток в повітрі.
  • Вологе інерційне – це видалення бруду з повітря шляхом його зволоження.
  • Електрофільтри очищають повітря від механічних домішок за допомогою електричного заряду, після чого бруд осідає на одному з електродів.

Також використовуються тканинні, пористі, сорбційно-каталітичні, акустичні, плазмокаталітичні та інші фільтри, в залежності від специфіки виробництва.

Важливо, щоб облаштуванням вентиляції повітря на виробництві займалися фахівці. І ми в BNclimate вже готові допомогти вам визначитися з вибором та монтажем обладнання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *