Новини

Вентиляція в медзакладах: захист від вірусів та чисте повітря

Мікроклімат у медичних закладах прямо впливає на самопочуття людей, які проходять лікування,  і тому якісно обладнана вентиляція в медустановах – це ключова вимога санітарних норм. У клініці обов’язково має бути налагоджений якісний повітрообмін, дотримано певних показників температури, вологості та чистоти повітря. Відсутність надходження чистого кисню може негативно позначитися на темпах процесів лікування та відновлення, зробивши їх повільнішими.

Вимоги, прописані санітарними нормами, повинні дотримуватися при монтажі вентиляційної інженерної мережі в будь-якому медичному закладі – починаючи від аптек, лікарень та поліклінік, закінчуючи кабінетами приватних фахівців. Якість повітря, його певний компонентний склад повинні підтримуватись незалежно від показників площі приміщення.

Система повинна виконувати також ряд інших функцій – підтримувати певні показники вологості, додатково очищати повітряні маси від суспензій і домішок, іонізувати, охолоджувати або підігрівати повітря, що надходить. Ці вимоги повинні виконуватись у приміщеннях наступного призначення:

  • В операційних. В цю категорію приміщень потрапляють і кімнати, у яких пацієнтів готують до різних видів оперативного втручання, роблять анестезію.
  • У палатах для пацієнтів у критичному стані або з множинними опіковими травмами. У таких палатах зазвичай проходять лікування трохи більше двох осіб.
  • У палатах пологових будинків.
  • У палатах та приміщеннях реанімаційного відділення, відділення інтенсивної терапії.

 Що потрібно знати при проектуванні вентиляції у медзакладі?

Варто відзначити, що високі вимоги щодо повітрообміну пред’являються практично до всіх приміщень медустанов (крім підсобних приміщень), і тому ще на стадії розробки проекту будівлі важливо врахувати деякі ключові нюанси:

  • До вікон завжди повинен бути вільний прохід. Це потрібно для того, щоб будь-якої миті в приміщенні була можливість організувати додаткове провітрювання.
  • У кабінетах для проведення процедур слід залишити місце під монтаж локальної витяжної вентиляції.
  • У стоматологічних кабінетах та клініках слід залишити місце під установку пиловідсмоктувальних пристроїв.

Особливі вимоги для окремих приміщень

В операційних та реанімації важливий контроль концентрації деяких речовин, а також патогенної мікрофлори у повітряних масах. Мережа оснащується системою фільтруючих пристроїв. У приміщеннях, де проводять складні види хірургічних втручань, система додатково оснащується обладнанням, яке дозволяє регулювати швидкість повітряних потоків. Обов’язковою буде установка датчиків, які сповіщатимуть про несправність окремих елементів системи, зміни параметрів мікроклімату в просторі, засмічення системи фільтрації.

У реанімаційних приміщеннях може часто спостерігатися негативне явище – стрибки тиску. Для виключення такого ефекту вентиляційна установка повинна бути здатна стабільно підтримувати високий тиск повітря.

В лабораторних приміщеннях повинен бути забезпечений не тільки якісний повітрообмін, а й певні показники вологості повітря. Тож вентсистема в приміщенні оснащується специфічним обладнанням – зволожувачами. Також вона має нормалізувати концентрацію їдких речовин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *