Новини

Вентиляція в перукарні/салоні краси

Салон краси та перукарня – специфічні приміщення, до яких пред’являються особливі вимоги щодо параметрів повітрообміну. У таких підприємствах постійно використовуються їдкі та небезпечні для здоров’я людини матеріали та речовини: засоби для хімічної завивки, лаки та спреї, фарби для волосся тощо. Ця особливість обумовлює необхідність грамотного розрахунку, проектування та встановлення вентиляції. Ми у BNclimate розібралися в усіх тонкощах детальніше.

Що потрібно врахувати при проектуванні вентиляції в перукарні чи салоні краси?

Необхідно врахувати такі характеристики та показники:

  • Загальна кількість та частота експлуатації нагрівальних приладів (фен, сушарка, плойка, тощо).
  • Наявність установок та агрегатів, здатних викликати розповсюдження грибка та цвілі через утворення вологи та конденсату.
  • Площа приміщення.
  • Види послуг, які надає салон краси.
  • Особливості розміщення салону краси або перукарні (підвальний або цокольний поверх, будівля, що окремо стоїть, тощо).
  • Наявність у приміщенні приладів для догляду за волоссям та шкірою обличчя, обробки нігтів та проведення апаратної терапії.

Рекомендації щодо вибору вентиляційних систем

Одним із раціональних способів організації вентиляції в салонах краси вважається використання припливно-витяжних установок. З їх допомогою забезпечується оптимальна циркуляція повітря, а елементи, що фільтрують, ефективно очищають повітря від пилу, відпрацьованих мас і шкідливих речовин.

Особливу увагу слід приділяти локальній витяжці з робочих місць манікюрних столів та крісел, де проводиться фарбування волосся. Її правильна організація не допустить поширення запахів шкідливих речовин та дозволить підняти клас салону.

Крім того, більшість сучасних студій краси обладнані душовими кабінами та саунами, роздягальнями, а також коморами для зберігання хімічних препаратів. Кожне таке приміщення потребує певного типу та потужності системи та регламентується нормативними документами.

Виходячи з великої кількості джерел забруднення, вологості та теплопритоку, у студіях краси площею понад 150 квадратів рекомендується організація примусової припливно-витяжної вентиляційної системи з очищенням вихідного повітря, продуктивність якої розраховується за необхідним повітрообміном для кожного приміщення. В салонах краси, що розміщені в житлових будинках і мають площу менше 150 квадратів, дозволяється не облаштовувати припливною вентиляцією з механічним спонуканням.

Що ще варто врахувати?

При наявності у салоні солярію його лампи виділяють велику кількість озону, висока концентрація якого є небезпечною для здоров’я людини. Крім того, робота солярію пов’язана з виробництвом великої кількості теплової енергії, яку треба відводити, інакше мікроклімат у приміщенні стане гіршим, ніж у пустелі. Відводити тепло від УФ ламп слід і тому, що при виході за температурні рамки, встановлені виробником, різко знижується їх термін служби. Сучасні установки оснащені власною вентиляційною системою, яка, залежно від моделі, може виводити відпрацьоване повітря через гофровану трубу на відстань до 6 метрів.

А от робота СПА салону відрізняється підвищеним виділенням вологи та специфічних запахів у повітря. Головним завданням вентиляції в СПА салоні є зниження рівня вологості до необхідних показників та виведення відпрацьованого повітря із приміщення. Для осушення повітря в приміщенні салонів СПА використовуються канальні або мобільні осушувачі відповідної продуктивності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *