Новини

Віконний кондиціонер: особливості та основні переваги

Віконний кондиціонер — це типовий представник кліматичних пристроїв, який з’явився ще на початку 20-го століття і пройшов значну модернізацію за час свого існування. Сучасні віконні моноблоки – це невеликі і компактні пристрої, які можуть мати декілька опцій, таких як автоматичне відключення, таймер, пульт дистанційного керування та інші.

Особливості

Віконні кондиціонери – це надзвичайно зручний та доступний варіант кліматичної техніки. Вони складаються з одного корпусу, що відрізняє їх від звичайних спліт-систем, які складаються з двох частин. На вигляд, віконні кондиціонери, найчастіше прямокутні, з жалюзі на передній панелі, відповідні за напрямок повітря, та кнопками керування.

Віконні моноблоки добре впораються з основною задачею кондиціонера – охолодженням повітря. Однак, наявність додаткових функцій обумовлена моделлю та виробником. Такі функції можуть включати зниження вологості, вентиляцію, нагрів повітря та інші.

Віконні кондиціонери є чудовим варіантом для використання в побутових умовах, оскільки їх потужність варіюється в межах 1-8 кВт. Крім того, вони надзвичайно зручні та доступні за ціною, що робить їх популярними серед користувачів.

Коли потрібен

Цей тип кліматичної техніки стане незамінним, якщо необхідно забезпечити охолодження або обігрів повітря у конкретному приміщенні. Залежно від набору функцій, він може використовуватися у жарку пору року, в перехідний період між сезонами та взимку, якщо за вікном немає сильних морозів.

Де використовується

Віконні кондиціонери стануть чудовим вибором для різних типів приміщень, таких як:

  • Будинки – наприклад, їх можна встановити на кухні для охолодження повітря.
  • Офіси – вони відмінно впораються із задухою та спекою у робочих приміщеннях.
  • Торгові павільйони – варто надати перевагу агрегату з функцією регулювання вологості.

Віконні моделі є популярним вибором для встановлення в державних установах, в заміських будинках та інших приміщеннях, де необхідний доступний за ціною кліматичний прилад.

Основні переваги

Важливими перевагами віконного кондиціонера є:

  • Можливість використання для охолодження, вентиляції та обігріву апартаментів, залежно від моделі. Це робить його більш універсальним і зручним для користувача.
  • Фреонові трубки не мають з’єднань, що робить витік фреону неможливим. Це забезпечує безпеку використання та знижує ризик виникнення небезпеки.
  • Надходження свіжого повітря ззовні в процесі роботи допомагає зберегти природні ресурси та забезпечити здоровий мікроклімат в приміщенні.
  • Невисока вартість, порівняно з іншими різновидами кондиціонерів, зокрема з інверторними, де компресор включається/вимикається під час роботи.
  • Простота керування кондиціонером завдяки зручній розташованості всіх потрібних кнопок та важелів на лицьовій панелі. Деякі моделі віконних кондиціонерів комплектуються пультами.
  • Простота обслуговування та можливість самостійного ремонту без необхідності звертатися до фахівців знижують витрати на експлуатацію та підтримку приладу.

Як обрати

Потужність. Оберіть кондиціонер з достатньою потужністю, яка обумовлена площею приміщення. Рекомендовано обрати 100 Вт на 1 м2, з урахуванням додаткових факторів, як-от кількість вікон та сонячність кімнати. Оберіть пристрій з запасом потужності, якщо доводиться охолоджувати велику кімнату.

Шум. Важливо врахувати рівень шуму, який виробляє кондиціонер. Для використання в домашніх умовах краще вибирати пристрій з меншими показниками шуму. До прикладу, 40-45 дБ – рівень звуку, який можна порівняти зі звичайною мовою, а 60 дБ – це вже досить шумно.

Розмір. Оберіть кондиціонер з розмірами, які підходять для вашого вікна.

Функціонал. Визначте свої очікування від кондиціонера. Якщо вам потрібен пристрій лише для охолодження, виберіть віконний кондиціонер з цією опцією. Якщо ж ви потребуєте опції обігріву та вентиляції, зверніть увагу на кондиціонери з цими функціями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *