Сучасні кондиціонери мають декілька базових режимів та додаткових опцій, що значно розширюють їхні експлуатаційні можливості. Купуючи кондиціонер, неодмінно зверніть увагу на базовий та додатковий набір опцій, які будуть актуальними у ваших умовах. Отже, вивчимо основні та додаткові програми та їх умовне позначення на пульті дистанційного керування спліт-системою.
Основні режими кондиціонера та їх позначення
Режим охолодження – головна «Cоol» (охолоджувати) або із зображенням сніжинки. Для керування цією функцією потрібно натиснути відповідну кнопку та задати оптимальний температурний режим, використовуючи кнопки з позначеннями «плюс» або «мінус». В пристрої встановлено термодатчик, який відстежує температуру повітря у кімнаті. Коли ви задали потрібні параметри, пристрій починає працювати на повну потужність.
Як тільки стовпчик термометра сягає налаштованого значення, спрацьовує реле, та автоматично збавляють обороти компресори, що нагнітають охолоджене повітря. Тепер прилад працюватиме на підтримання встановлених температурних параметрів. Коли температура підвищиться на 2 – 3°C, кондиціонер знов запустить робочу потужність.
Інші корисні режими
Опція зимового обігріву, що передбачена у деяких моделях, позначається «Heat» (нагрівати), а температура задається значками «плюс» та «мінус». Такі пристрої не призначені для повноцінного обігріву приміщення, але додадуть комфорту у холодні осінні та весняні дні, коли опалення ще (або вже) не працює.
- Режим «Fan» – вентиляція приміщень, є на будь-якій моделі та позначається зображенням вентилятора. Опція необхідна для розподілу охолодженого або нагрітого повітря у приміщенні. Для активації режиму натискають відповідну кнопку на пульті. Користувач може обирати декілька ступенів вентиляції: Low (повільно), Medium (на середній швидкості), Turbo (на максимальній потужності) та у автоматичному режимі.
- Режим «Dry» – осушення повітря, працює циклами тривалістю по 10 хвилин з п’ятихвилинними паузами.
- Режим «Sleep» – нічний режим для автоматичного охолодження в приміщенні, що характеризується зниженим рівнем шуму та витрат електроенергії.
Додаткові опції кондиціонерів
Сучасні моделі кліматичного обладнання, окрім базових режимів, оснащені деякими додатковими опціями. У їх числі:
- Очищення та зволоження повітря – насичує занадто сухе повітря вологою та очищує, пропускаючи через систему фільтрів.
- Health – іонізування повітря – прилад виробляє негативно заряджені іони, що додатково очищують повітря від небезпечних хімічних сполук та створюють антибактеріальний ефект.
- Auto – автоматичний режим передбачає автоматичне регулювання температури повітря в приміщення в межах заданого діапазону. В процесі роботи пристрій буде самостійно вмикати режим охолодження або обігріву, вентилювання або осушення повітря для підтримання оптимального мікроклімату.
- I Feel – розумна функція кліматичного обладнання, що визначає комфортну температуру повітря для користувача, яка заснована на його попередніх уподобаннях.
- Swing – керування жалюзі, що дозволяє самостійно налаштовувати напрямок охолоджених потоків повітря.
- Таймер – дозволяє користувачеві встановлювати час запуску та відключення приладу.
Наприклад, ви можете встановлювати час вмикання кондиціонеру за одну- дві години до повернення з роботи, аби в кімнаті встигла встановитися комфортна температура повітря.