Новини

Використання кондиціонера взимку. Особливості

Основна задача кондиціонеру – охолодження повітря під час спеки. Але зараз це вже переважно застарілий стереотип, адже сучасні спліт-системи розраховані ще й на обігрів, та на численні додаткові опції.

Більш того, обігрів кондиціонером, що працює за принципом теплового насосу, зазвичай значно ефективніший за використання електричного обігрівача.

Під час роботи теплового насосу, звична схема роботи міняється на протилежну. Внутрішній блок стає конденсатором та конденсує холодоагент, а зовнішній – використовується як випаровувач, тепло з якого поступає у приміщення.

Але не кожний кондиціонер розрахований на використання при морозі. У технічних характеристиках кожної моделі чітко прописується діапазон. Звичайні системи витримують температури до -7 градусів. Їх краще використовувати лише у міжсезоння, коли вдома вже прохолодно, а централізоване опалення ще не працює. А от спеціальні кондиціонери розраховані іноді навіть до -20 чи -30 градусів.

Можливі проблеми

При неправильній експлуатації чи підключенні кліматичної техніки взимку, може виникнути кілька поширених проблем.

  • У режимі обігріву при занадто низьких температурах зовнішній блок може вкриватися льодом через виділення та накопичення конденсату. Також погіршується теплообмін, зменшується кількість тепла, що виробляється. Рідкий холодоагент може потрапити у компресор та вивести його зі строю.
  • При охолоджені за умов занадто низьких температур нерідко промерзає увесь зовнішній блок та дренажна трубка. Також падає виробнича потужність компресора та збільшується ризик несправності при включенні системи.

Щоб уникнути таких наслідків, необхідно правильно підготувати обладнання до зими.

Підготовка кондиціонера до використання взимку

Якщо використання кондиціонера взимку не планується, то варто виконати наступні дії:

  • Увімкнути систему на вентиляційний режим на кілька годин, щоб повністю видалити вологу із теплообмінника внутрішнього блоку;
  • Очистити фільтри;
  • Закрити зовнішній блок вологостійким чохлом, щоб захистити його від опадів, снігу, частково – від морозу.

Заздалегідь перевірити, як саме працюватиме кондиціонер взимку практично неможливо до настання морозів. Для роботи використовуються спеціальні теплі комплекти. Вони виконують одразу кілька завдань:

  • Підігрів компресора для теплого старту, адже при мінусових температурах масло може загуснути і зробити запуск обладнання неможливим;
  • Підігрів дренажної системи, адже її обмерзання під час роботи може привести до закупорювання каналу;
  • Уповільнення швидкості обертання вентилятора зовнішнього блоку, що запобігає обмерзанню теплообмінника під час старту.

Низькотемпературні комплекти забезпечують справну роботу системи при мінусових температурах. Таким чином можна використовувати кондиціонер навіть в умовах, для яких він не призначений. Хоча зазвичай у період найсильніших морозів все ж рекомендується втриматися від запуску техніки.

Звертайтеся до нашої компанії BNclimate для вибору та монтажу кондиціонерів і кліматичної техніки від найкращих світових брендів у Львові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *