Якщо в квартирі постійно панує неприємний запах із кухні, а численні прибирання не допомогли – саме час перейти до більш радикальних методів. І ми в BNclimate точно знаємо, до яких саме!
Найкраще рішення – очисник повітря. Це прилад для видалення з повітря пилу, мікробів, шерсті тварин, тютюнового диму, а разом з ними алергенів, бактерій і неприємних запахів. Такі частинки не тільки перешкоджають нормальному диханню, але можуть стати причиною алергій, дерматиту та інших неприємних наслідків.
Принцип роботи очищувача повітря
У середині корпусу приладу розташований вентилятор. Він втягує забруднене повітря і проводить його до фільтрів різного розміру та принципу роботи. Фактично, достатньо увімкнути прилад у мережу та час від часу перевіряти знос фільтрів.
- Фільтр «грубого» очищення – це переважно спеціальна щільна тканина. Полотно затримує великі частки, які легко помітити неозброєним оком: шерсть, волосся, тощо. Саме його доведеться регулярно промивати.
- Вугільний абсорбуючий фільтр вбирає неприємні запахи і газоподібні випаровування, а також затримує тверді частки. Його потрібно змінювати кожні 3-4 місяці.
- НЕРА-фільтр та його аналоги забезпечують тонку очистку повітря з ефективністю до 100%. Вони видаляють найдрібніші частинки, пилок, кліщів і ін.
Типи очищувачів повітря
За принципом роботи вирізняють такі прилади:
- Електростатичні – забезпечують двоступеневу систему очищення. Спочатку забруднюючі частинки, що містяться в повітрі, іонізуються. Після цього повітря продувається через позитивно заряджені пластини, на яких і осідає бруд.
- Фотокаталітичні – за рахунок ультрафіолетового випромінювання розкладають забруднюючі частинки до стану молекул. Цей спосіб дозволяє ефективно боротися з вірусами, бактеріями, чадним газом. Найкращий вибір для усунення неприємних запахів їжі.
- Вологі – використовуються в очисниках з функцією зволоження або мийках повітря. Це піддон з водою і спеціальним механізмом, де й осідає бруд.
Побутові способи для очищення повітря
Якщо очисника чи іонізатора, існують перевірені народні рецепти.
- Розкладіть по квартирі нарізаний дрібними шматочками лимон чи апельсин. Окрім того, ефірні олії надають повітрю свій приємний аромат.
- Лаванда може надавати відмінний дезодоруючий ефект навіть протягом 3-4 років. Лляні мішечки із сухою травою можна зберігати у шафах с продуктами чи одягом. Заодно вони відлякують міль.
- Вівсянка відмінно допомагає від кислих запахів у холодильнику. Достатньо залишити тарілку меленої вівсянки на одній з полиць, і вона вбирає всі запахи на кшталт губки.
- Миття поверхонь оцтом чи його кип’ятіння добре знищує неприємні запахи, хоча потім доведеться ретельно провітрити від самого оцту.
- Мелена кава допоможе з неприємним запахом в холодильнику або будь-яким іншим запахом. Змінювати її потрібно в міру зникнення аромату.
- Аналогічним чином працює спитий зелений чай, до якого можна додати трохи лимонного соку. З нього ж заварюють розчин для обприскування.
Іонізація повітря
Хочу сучасні іонізаторі з’явилися нещодавно, їх принцип заснований на природній іонізації. Молекули повітря розділяються на частки із протилежними зарядами, і таким чином повітря стає чистішим і свіжішим. Саме цей ефект можна помітити під час дощу, коли навколо пахне озоном та легше дихається.