Новини

Як позбавитися від запаху їжі в квартирі або будинку?

Якщо в квартирі постійно панує неприємний запах із кухні, а численні прибирання не допомогли – саме час перейти до більш радикальних методів. І ми в BNclimate точно знаємо, до яких саме!

Найкраще рішення – очисник повітря. Це прилад для видалення з повітря пилу, мікробів, шерсті тварин, тютюнового диму, а разом з ними алергенів, бактерій і неприємних запахів. Такі частинки не тільки перешкоджають нормальному диханню, але можуть стати причиною алергій, дерматиту та інших неприємних наслідків.

Принцип роботи очищувача повітря

У середині корпусу приладу розташований вентилятор. Він втягує забруднене повітря і проводить його до фільтрів різного розміру та принципу роботи. Фактично, достатньо увімкнути прилад у мережу та час від часу перевіряти знос фільтрів.

 • Фільтр «грубого» очищення – це переважно спеціальна щільна тканина. Полотно затримує великі частки, які легко помітити неозброєним оком: шерсть, волосся, тощо. Саме його доведеться регулярно промивати.
 • Вугільний абсорбуючий фільтр вбирає неприємні запахи і газоподібні випаровування, а також затримує тверді частки. Його потрібно змінювати кожні 3-4 місяці.
 • НЕРА-фільтр та його аналоги забезпечують тонку очистку повітря з ефективністю до 100%. Вони видаляють найдрібніші частинки, пилок, кліщів і ін.

Типи очищувачів повітря

За принципом роботи вирізняють такі прилади:

 • Електростатичні – забезпечують двоступеневу систему очищення. Спочатку забруднюючі частинки, що містяться в повітрі, іонізуються. Після цього повітря продувається через позитивно заряджені пластини, на яких і осідає бруд.
 • Фотокаталітичні – за рахунок ультрафіолетового випромінювання розкладають забруднюючі частинки до стану молекул. Цей спосіб дозволяє ефективно боротися з вірусами, бактеріями, чадним газом. Найкращий вибір для усунення неприємних запахів їжі.
 • Вологі – використовуються в очисниках з функцією зволоження або мийках повітря. Це піддон з водою і спеціальним механізмом, де й осідає бруд.

Побутові способи для очищення повітря

Якщо очисника чи іонізатора, існують перевірені народні рецепти.

 1. Розкладіть по квартирі нарізаний дрібними шматочками лимон чи апельсин. Окрім того, ефірні олії надають повітрю свій приємний аромат.
 2. Лаванда може надавати відмінний дезодоруючий ефект навіть протягом 3-4 років. Лляні мішечки із сухою травою можна зберігати у шафах с продуктами чи одягом. Заодно вони відлякують міль.
 3. Вівсянка відмінно допомагає від кислих запахів у холодильнику. Достатньо залишити тарілку меленої вівсянки на одній з полиць, і вона вбирає всі запахи на кшталт губки.
 4. Миття поверхонь оцтом чи його кип’ятіння добре знищує неприємні запахи, хоча потім доведеться ретельно провітрити від самого оцту.
 5. Мелена кава допоможе з неприємним запахом в холодильнику або будь-яким іншим запахом. Змінювати її потрібно в міру зникнення аромату.
 6. Аналогічним чином працює спитий зелений чай, до якого можна додати трохи лимонного соку. З нього ж заварюють розчин для обприскування.

Іонізація повітря

Хочу сучасні іонізаторі з’явилися нещодавно, їх принцип заснований на природній іонізації. Молекули повітря розділяються на частки із протилежними зарядами, і таким чином повітря стає чистішим і свіжішим. Саме цей ефект можна помітити під час дощу, коли навколо пахне озоном та легше дихається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *