На жаль, навіть найдоглянутіші домашні улюбленці мають власний запах. Хтось взагалі його не помічає, а от для когось це майже критично. Чи можна вирішити цю проблему? Так!
Спочатку розберемося, чого саме виникає запах собаки. Адже він може йти не від самого улюбленця, а від оточуючих предметів. Спочатку ретельно огляньте всі речі та меблі, якими користується тварина. Особливо це стосується килимів, диванів, куточків під ліжком, тощо.
Утворення запаху може бути пов’язано з різними причинами:
- Специфічна особливість породи;
- Різноманітні фізіологічні причини, на кшталт порушення обміну речовин;
- Відсутність регулярних гігієнічних процедур;
- Неправильно підібраний шампунь для тварин;
- Хвороби собак;
- Непідходящий матеріла лежанки чи її нерегулярна заміна;
- Прихований туалет улюбленця в недозволеному місці;
- Неправильний догляд за туалетним лотком;
- Несвоєчасна заміна простирадл;
- Захований запас ласощів;
- Підвищена пітливість через літню спеку, тощо.
Запобіжні заходи проти запаху від собаки
Позбавитися від запаху улюбленця допоможуть прості процедури:
Регулярне прання підстилок та лежанки собаки. Не варто чекати стійкого забруднення і появи запаху, щоб підстилку на свіжу. Прати можна пральним порошком, милом або миючим засобом для дитячого одягу.
- Щоденна мийка іграшок, мисок та інших предметів, якими користується тварина. Є спеціальні дезінфектори, але знову можна використовувати мило.
- Швидке прибирання, якщо собака накапостила. Якщо зволікати з прибиранням, то запахи в’їдаються в покриття або оточуючі предмети, і з часом вони тільки посиляться. Краще використовувати спеціальні засоби із домішками, що відганяють тварину від уподобаного місця.
- Заміна туалетного лотку. Якщо ви користуєтеся лотком, його слід промивати після кожного використання або своєчасно міняти наповнювач. Дезінфікуюча мийка лотка повинна проводитися не рідше 3-4 разів на місяць. Також потрібно своєчасно викидати пелюшки і не економити на них.
Очищувач повітря проти запахів
Найефективнішим способом боротьби із запахами залишається очищувач повітря. І саме про них ми в BNclimate хочемо розповісти окремо.
Кожен апарат включає в себе вентилятор, що працює від електромережі, а також систему фільтрів. За рахунок обертання вентилятора повітряний потік втягується всередину приладу, проходячи через фільтри. Вони можуть бути сухими або зволоженими. Крім того, є моделі з іонізацією повітря та іншими додатковими опціями. Зрештою, ви позбавитеся не лише від запахів, а й від шерсті та пилу. Це справжній порятунок для людей із проблемами дихальної системи та алергією.
Ще більш функціональна категорія – мийки повітря. Вони забезпечують контактне очищення та зволоження. За конструкцією мийки досить прості: ємність із пластику наповнена водою. У цю ємність опущені пластмасові диски, що обдуваються повітрям від вентилятора. На мокрі диски налипає пил, яка змивається при обертанні. Моделі мийок переважно мають одну і ту ж конструкцію, та відрізняються лише потужністю електровентилятору, габаритами дисків і зовнішнім виглядом.