Новини

Як вибрати кондиціонер в офіс?

В офісі надзвичайно важливо створити комфортні та здорові умови для всіх співробітників. Від цього залежить здоров’я, самопочуття та працездатність. Адже мікроклімат у приміщенні напряму впливає на те, як ми себе почуваємо в тій чи іншій ситуації. Особливо якщо в цьому приміщенні люди проводять щонайменше 6-8 годин.

Оптимальними умовами для офісу вважаються:

  • Температура близько 20-24 градусів;
  • Вміст кисню близько 21%;
  • Вміст вуглецевого газу не більше 0,3%;
  • Вологість від 60% та вище;
  • Відсутність бруду, пилу та сторонніх запахів.

Окрім того важливо, щоб повітря постійно циркулювало. Відпрацьовані маси виводяться на вулицю, а нові свіжі – запускають всередину. Для цього недостатньо звичайного провітрювання через вікно. А в спекотні дні без вітру воно взагалі неефективне. Проте альтернатива є – це сучасні системи кондиціонування.

Як обрати кондиціонер з урахуванням площі офісу?

За потужністю всі кондиціонери поділяються на побутові, напівпромислові та промислові. А від потужності, в свою чергу, залежить, приміщення якої площі вони здатні забезпечити. Тож розберемося детальніше!

  • Побутові кондиціонери зазвичай використовують в квартирах та приватних будинках. Вони можуть обслуговувати невеличкі офісі до 100 квадратів, проте швидше виходитимуть з ладу. В першу чергу за рахунок того, що не розраховані на таке систематичне та регулярне використання. Побутові кондиціонери представленні мобільними, віконними та спліт-системами потужністю до 8 кВт.
  • Напівпромислові кондиціонери потужністю до 15 кВт потрібні для приміщень до 400 квадратів. Це і великі будинки, і доволі просторі офіси. Вони використовуються у торгівельних залах та невеликих промислових приміщеннях. Сюди відносяться не лише спліт- і мультиспліт-системи, а ще й канальні, касетні, колонні та напольно-стельові кондиціонери.
  • Промислові кондиціонери використовуються тільки для адміністративних приміщень, офісних центрів, підприємств, тощо. Потужність сягає 25 кВт, яких достатньо для забезпечення приміщення площею від 300 квадратів.

Окремо виділяють кондиціонери для серверних та складні комплексні системи.

Додаткові властивості кондиціонерів для офісів

Сучасні кондиціонери не лише охолоджують, проте й нагрівають повітря. Це багатофункціональні кліматичні системи, які повністю керують мікрокліматом в офісі. Вони дорожчі, проте значно більш практичні та ефективні на перспективу.

В офісах зазвичай встановлюють універсальні мультиспліт-системи. Від побутових спліт-систем вони відрізняються тим, що на один зовнішній блок виводиться кілька внутрішніх. Таким чином у різних приміщеннях можна незалежно підтримувати різну температуру та навіть встановлювати власні режими з таймером.

Серед додаткових опцій в офісі будуть корисними: регулювання напрямку потоку, контроль швидкості вентилятора, дистанційне керування, режим вентиляції, очищення та фільтрація повітря, осушення, зволоження, іонізація, нічний режим, тощо.

Краще, щоб облаштуванням систем кондиціонування в офісах займалися фахівці. Ми в BNclimate вже готові допомогти з вибором професійного обладнання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *