Новини

Як визначити потужність кондиціонера

Куди б Ви не звернулися, щоб купити систему кондиціонування, одним з основних етапів буде вибір потужності обладнання. Адже при неправильному розрахунку можна стикнутися з кількома проблемами. При недостатній потужності кондиціонер просто не буде виконувати своєї основної функції – охолодження приміщення. А при виборі надто потужної моделі кондиціонер працюватиме в півсили, часто перезавантажуватиметься, й може швидше вийти з ладу. І при цьому, «їстиме» багато електроенергії.
Вивчаючи технічні характеристики кондиціонера, у кожному каталозі «потужність системи» виділена окремим пунктом. Та цей показник не слід плутати з потужністю по споживанню електроенергії (наприклад, кондиціонер потужністю 5 кВт споживає 1,5 кВт електроенергії).
Отже розпочнемо.


Основою, від якої будемо відштовхуватися є площа приміщення. При розрахунках приблизних, ми виходимо з того, що на 10.кв.м. йде 1 кВт потужності кондиціонера (це при стандартній висоті стелі +\- 2,7м), тому, наприклад, якщо площа приміщення 35 кв.м., то в таке приміщення потрібно ставити систему потужністю 3,5 кВт.
Як бачимо, нічого складного немає.
Та що робити, якщо в приміщенні є великі вікна, проникає велика кількість сонячного проміння, стеля понад 3м, кілька холодильників, чи іншої техніки, яка виділяє багато тепла. Для таких ситуацій, щоб не помилитись, спеціалісти мають свій «секрет».
Існує формула:
S*H*40+100Bт\людина+300Вт\од.техніки = ____________ Вт
де S – площа приміщення
Н – висота стелі
«40» – коефіцієнт сонячного тепла
Отож, уявімо, що обираємо кондиціонер для магазину тією ж площею 35 кв.м., з висотою стелі 3м, п`ятьма холодильниками та п`ятьма продавцями.
35*3*40+(5*100)+(5*300)=6200 Вт=6,2 кВт
Як бачимо, хоча площа приміщень однакова, та потужність потрібних систем значно відрізняється. Для простої кімнати потрібен кондиціонер потужністю 3,5 кВт, а для магазину майже вдвічі сильніший – 6,2 кВт.
Таким чином ми спробували пояснити Вам, як не помилитися у виборі. Та підбиваючи підсумки, хотілося б додати лиш одне. Яким би впевненим Ви не були, довірте вирішення цього питання кваліфікованому спеціалісту. До того ж, представники компанії BNclimate зроблять це обсолютно безкоштовно! Телефонуйте, будемо раді Вам допомогти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *