Новини

Як зволожити повітря в приміщенні?

Сухе повітря – справжній корінь багатьох повсякденних проблем: хронічної втоми, алергії, застуд, пересушеної шкіри. Сухе повітря викликає першіння в горлі, кашель, сушить слизові носа та очей. При нестачі вологи часто підвищується стомлюваність, сонливість, іноді навіть виникає головний біль. Особливо небезпечні такі умови для алергіків, дітей та людей із захворюваннями дихальної системи.

У сухому повітрі швидше розмножуються бактерії та віруси. Псуються кімнатні рослини та  навіть дерев’яні меблі, вікна чи музичні інструменти. 

Комфортна вологість повітря (величина, що характеризує вміст водяної пари в атмосфері) лежить в межах від 40 до 60%.

Домашні зволожувачі

Є кілька простих та практичних порад, як швидко зволожити повітря в приміщенні власними силами. Найпростіша з них – вологі ганчірки на батареї. Проте це не надто зручно, неохайно та їх потрібно постійно міняти.

Більш елегантним і креативним рішенням будуть спеціальні зволожувачі на ту саму батарею. Фактично, це ємність з водою, яку вішають на радіатор. Вода поступово випаровується, наповнюючи приміщення вологою. Зволожувачі різноманітних форм і розмірів виготовляють з кераміки, пластику, стали і інших матеріалів.

Ще один простий та доступний спосіб – звичайний пульверизатор. На кухні можна використати звичайну кастрюлю з киплячою водою. Окрім того, залишайте відчиненими двері до ванної кімнати після водних процедур. Використовуйте гідрогель для рослин, декоративні відкриті акваріуми, тощо.

Професійні зволожувачі повітря

Жоден домашній метод не здатен дати такий стійкий та стабільний результат, як спеціальні зволожувачі. Всі вони умовно поділяються на три види:

  • Традиційні механічні. Найпростіші зволожувачі холодного типу. Вода заливається в бак, звідки потрапляє до піддону на спеціальна змінні картриджі. Вбудований вентилятор проганяє через них повітря і зволожує його природним шляхом. Одночасно із зволоженням відбувається очищення повітря від пилу. Недолік зволожувача холодного типу – обмежений максимальний рівень вологість повітря та доволі високий шум. 
  • Парові. За принципом дії нагадують електрочайники – вода в них кип’ятиться і виходить назовні у вигляді звичайної пари. Це дуже просто та швидко, проте відразу з’являється маса недоліків: високий рівень шуму, гаряча пара (близько 50-60 градусів) та висока споживана потужність (від 300 до 600 ват). Але можна вибрати і модель менших розмірів. Серед переваг – невибагливість до якості та м’якості води, висока продуктивність та відсутність змінних витратних деталей. 
  • Ультразвукові. Найсучасніші моделі обладнані спеціальною мембраною, яка при високій частоті коливань перетворює воду на холодну пару. Серед переваг – гнучке регулювання рівню вологості автоматично чи вручну, низький рівень шуму, вбудовані гігрометри, функція нагріву води для її обеззараження, тощо. Для побутового використання ультразвукові зволожувачі зазвичай найзручніші, проте й найдорожчі. Також вони потребують делікатного догляду, на кшталт очищення та пом’якшення води. Для цього використовуються змінні картриджі із наповнювачем. 

Також є комбіновані зволожувачі із системою очищення повітря, іонізатори, тощо. Проте зазвичай це професійне обладнання для великих приміщень. 

Якщо ви вже визначилися зі зволожувачем або лише знаходитеся в пошуках, якщо вам необхідне будь-яке інше кліматичне обладнання – звертайтеся до нас в BNclimate

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *