Новини

Які бувають кондиціонери

При виборі кондиціонера потрібно для початку розібратися, що саме вам потрібно. Усі кондиціонери можна поділити на моно блоки та спліт системи. Давайте розбиратися.

До моноблоків належать віконний та мобільний кондиціонери.
ВІКОННИЙ КОНДИЦІОНЕР – це моноблок, який вмонтовується у віконний отвір або тонку стіну. Така система має як переваги, так і недоліки. Попри невисоку ціну та легкість установки, що безумовно можна віднести до переваг, цей кондиціонер є дуже шумним, оскільки компресор знаходиться всередині приміщення а не знадвору. До того ж віконний кондиціонер не буде достатньо потужним для більших площ. Орієнтовно він має 2-6 кВт.

При встановленні віконного кондиціонера вікно не можна закривати шторами або жалюзями, оскільки тоді кондиціонер не буде охолоджувати приміщення зовсім, а холодне повітря зупиниться у тому невеличкому просторі між кондиціонером і шторами.
МОБІЛЬНИЙ КОНДИЦІОНЕР – отримав свою назву завдяки тому, що його встановлюють на підлозі, а невеличкі колесики допомагають легко переміщати його з кімнати в кімнату. Монтаж такого кондиціонера доволі простий. Достатньо лише вивести повітропровід у вікно або стіну, щоб виходило тепле повітря. Основними недолікоми мобільного кондиціонера є високий рівень шуму, низька потужність (до 4 кВт максимально) та вища ціна за такий же аналог спліт системи.

До спліт систем належать настінні побутові кондиціонери, касетні, канальні, підлогово-стельові. Спліт система складається з двох блоків: зовнішнього та внутрішнього. Перший зачіпляється ззовні приміщення, внутрішній-всередині кімнати. По дизайну внутрішні блоки дуже різноманітні. Широкий вибір по потужності.
НАСТІННІ СПЛІТ СИСТЕМИ найчастіше обирають для офісів, квартир та інших приміщень невеликої площі (до 80-м100м). Вони дуже компактні, зручні і дуже легко і вдало вписуються в інтер’єр. Також настінні спліт системи є найдешевшими серед усіх спліт систем Поділяють на моделі on\off – призначені в основному для охолодження приміщень, працюють в основному до -5С та моделі серії inverter – працюють і на охолодження і на обігрів при мінусових температурах назовні (до -25С).
СПЛІТ СИСТЕМА КАСЕТНОГО ТИПУ вмонтовується під стелею, зазвичай під підвісною стелею і розподіляє повітря у 4 напрямках.
Діапазон потужностей кондиціонера 12-25 кВт.
Внутрішній блок квадратної форми, нагадує звичайну плитку, закривається декоративною решіткою з жалюзі.
Касетний кондиціонер дуже гарно вписується у будь який інтер’єр. А можливість продукувати повітря потрібної температури в 4 напрямках забезпечує швидку конвекцію повітря. Важливою умовою системи такого типу є висока стеля. Але це ідеальний варіант для приміщень, де збирається велика кількість людей.

СПЛІТ СИСТЕМА КАНАЛЬНОГО ТИПУ встановлюється також під підвісною стелею, та на відміну від касетного кондиціонера може охолоджувати не одне, а одразу кілька приміщень, які є поруч. Діапазон потужностей такий же як і у касетних кондиціонерів. А повітря розподіляється через повітропроводи. Внутрішній блок можна легко заховати, а система може також містити додатковий канал для підмісу свіжого повітря з вулиці. Мінусами канального кондиціонера можна назвати високу ціну та неможливість програмувати однакові температури в усіх приміщеннях, де виходять повітропроводи, а лише в одному.
СПЛІТ СИСТЕМА ПІДЛОГОВО-СТЕЛЬОВОГО ТИПУ дуже схожа ззовні на настінну побутову спліт систему, але її можна встановлювати як на стелі – тоді потік повітря йде горизонтально, так і на стіні при підлозі, як батарею – тоді потік повітря йде догори. Діапазон потужностей 5 – 15 кВт. Підлогово – стельовий кондиціонер встановлюється в приміщеннях з більшою площею. При цьому він розподіляє потік повітря рівномірно, не має різких подихів на людей. Це ідеальний варіант для приміщень, де немає підвісної стелі.

Наступним видом є мульти спліт система. Це та ж спліт система, але з можливістю підключати кілька внутрішніх блоків до одного зовнішнього блоку. Зазвичай йде підключення на 2-5 внутрішніх блоків. Хоча це не обов`язково блоки настінні. Це можеть бути також блоки канального, касетного, підлогово стельового – типу. До мінусів відносимо виску ціну. Найбільше коштує зовнішній блок. А до плюсів – можливість мінімізувати кількість зовнішніх блоків кондиціонерів на фасаді будівлі.
Ще одним цікавим різновидом систем кондиціонування є мультизональна система. Така система обслуговує велику кількість приміщень. До понад тридцяти. Зовнішні блоки можуть розташовуватись до 100м від внутрішніх. При цьому мультизональна система може поєднувати і настінні внутрішні блоки, і касетні, і канальні, і підлогово-стельові. Фреон курсує по одному контуру. Мультизональна система має великий термін експлуатації і є більш економною по електроенергії. Проте системи такого типу є дорогими, і доступні вони не кожному.

Ще більшу площу і кількість приміщень можна охолодити\обігріти з допомогою центральної системи кондиціонування. Система такого типу може обслуговувати навіть цілу будівлю. Усе обладнання розміщують в одному окремому приміщенні. А потрібне повітря подається по повітропроводах. Встановлення центральної системи кондиціонування є дуже складним, але це найбільш ефективний спосіб для обслуговування великих приміщень.
Можна виділити даховий моноблок – руфтоп. Це система, яка продукує тепле\холодне повітря через повітропроводи до приміщень.
Чіллер-фанкойл – система, яка подає по системі трубопроводу охолоджену воду, а теплообмінник з власним пультом управління дозволяє відрегулювати потрібну температуру у кожному приміщенні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *