Новини

Чи варто купувати мобільні кондиціонери?

Мобільні кондиціонери здаються зручним рішенням, бо не потрібен монтаж і їх можна одразу підключити. Проте вони мають свої переваги та недоліки, в яких варто розібратися, щоб вирішити, чи купувати мобільний кондиціонер.

Будь-яка система охолодження влаштована і працює однаково. У ній є контур високого тиску з випарником і контур низького тиску з охолоджуючим радіатором. Між цими контурами підключений компресор, який перекачує холодоагент з контуру низького тиску в контур високого тиску. У випарнику стиснений компресором холодоагент випаровується і при цьому поглинає тепло з навколишнього повітря. Навколо випарника температура знижується. Якщо через випарник прокачувати повітря, то це повітря буде охолоджуватися від поверхні випарника.

Холодоагент, який випарувався, надходить у контур низького тиску. При цьому його температура підвищується, і він починає виділяти тепло. Для відводу цього тепла використовують радіатор. Тобто будь-яка система охолодження генерує не тільки холод, але і тепло. І це тепло потрібно відводити.

З холодильниками простіше, адже охолоджується повітря лише всередині холодильника, в замкнутому невеликому просторі. А тепло віддається в навколишнє середовище. Радіатор розташований на задній стінці холодильника і нагріває повітря в приміщенні. Але оскільки різниця між внутрішнім об’ємом холодильника і об’ємом кухні дуже велика, то пристрій дуже слабо нагріває повітря в приміщенні. Але для кондиціонерів відведення тепла – це проблема. Тому що кондиціонер повинен охолодити дуже великий обсяг. А чим більший цей обсяг, тим більше тепла створює система. І це тепло потрібно виводити за межі приміщення.

У спліт-системах проблема відведення тепла вирішується тим, що контур низького тиску з радіатором розташований на вулиці, а випарник в приміщенні. Таким чином спліт-система нагріває повітря на вулиці. Але в мобільному кондиціонері випарник і радіатор розташовані в одному корпусі. І тому потрібно виводити тепло від радіатора за межі приміщення. Тому всі підлогові кондиціонери комплектуються трубою для відводу гарячого повітря. І це їх головна проблема – її потрібно кудись прилаштувати.

Переваги мобільних кондиціонерів

Головна перевага – простий монтаж, для якого не потрібний фахівець. Загалом єдине, що потрібно зробити, це пристосувати трубу для відведення гарячого повітря. Поставити ємність для збору води і після цього включити пристрій та користуватися. Мобільний кондиціонер можна переміщати з одного приміщення в інше або рухати всередині приміщення. У той час як спліт-система жорстко прив’язана до одного місця. Окрім того, мобільний кондиціонер працює як витяжна вентиляція, за рахунок того, що видуває повітря з приміщення через свій радіатор охолодження холодоагенту.

Недоліки мобільних кондиціонерів

У внутрішньому блоці спліт-системи тільки один вентилятор. При цьому розмір випарника великий, а значить вентилятор може працювати на низьких оборотах. У підлоговому кондиціонері два вентилятори, а розміри випарника і радіатора невеликі, тому вентилятори повинні працювати на високих оборотах. Як наслідок більш високий рівень шуму. Шум у мобільного кондиціонера може бути настільки сильним, що вночі його не можна буде включити.

У мобільних кондиціонерів КПД значно нижчий, ніж у спліт-систем. Через те, що вони видувають повітря з приміщення на вулицю, в приміщенні виникає ефект зниження тиску. Тому туди починає надходити повітря з сусідніх приміщень або навіть з вулиці. Тобто, тепле повітря ззовні.

Через низький КПД мобільні кондиціонери можуть охолоджувати тільки невеликі приміщення, як правило не більше 15 квадратів. При цьому для первинного зниження температури повітря їм потрібно більше часу, ніж спліт-системі. Окрім того, пристрій займає більше місця, ніж спліт-система. Адже це не лише сам корпус кондиціонера, але і труба для відведення повітря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *